Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

Trzeci System -Rozważania Wielkanocne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wszyscy, co naigrywają się ze swoich łańcuchów, są wolni.

System cywilizacyjny przepycha się ze systemem naturalnym, zapasy trwają, za kołem raz jeden raz drugi. Jeden wytnie las, drugi powodzią zaleje mu osady. Jeden zalesi tereny drzewem z innych rejonów, drugi zeżre mu te lasy przy użyciu kornika, a potem wysuszone spali.

System cywilizacyjny oparty na trzech filarach: pieniądzu, czasie i energii posiada chorobliwe skłonności do ograniczania elementów systemu naturalnego. Buduje ogrodzenia, granice , zamyka w klatkach, więzi , zawęża przestrzeń procedurami, regulacjami, prawami. System ten wykształcił dwa demony rządzące światem, chciwość i strach toczące jak robactwo relacje międzyludzkie.

Dziewczynka biegnie za motylkiem, łapie go, potem delikatnie i z czułością wkłada go do słoika i zakręca denko. Podziwia motylka w słoiku, pokazuje innym dzieciom, jest dumna. Jej tata kolekcjoner motyli ma setki tych maleńkich cudeniek poprzybijanych szpilkami do zielonej tablicy.

Jeden mój sąsiad kretyn z nadmiaru czasu ucina 100 letnią lipę, latem raj dla pszczół, nieskończona ilość nektaru. Inny sąsiad ma pasiekę i …nie będzie miodziku dla sąsiada kretyna, który spali lipę w piecu do centralnego ogrzewania .Sąsiada kretyna zaciskają papierki z obrazkami, zmniejszają mu przestrzeń myślową i odbierają myślenie.

System cywilizacyjny stał się dla człowieka środowiskiem, z którego praktycznie nie może się wyrwać. Cechy i funkcje systemu naturalnego człowieka zostają ściskane do wymiarów przestrzenno- czasowych niezbędnych do wykorzystania ich dla systemu oraz fizycznego funkcjonowania człowieka i utrzymania go w stanie życia fizycznego. Wszelkie naturalne zachowania, funkcje zostają zamykane w klatkach nakazów, zakazów, praw, kar, procedur. Wyjście z klatki , czyli próba opuszczenia systemu kończy się restrykcjami, czyli jeszcze większym zaciśnięciem czasoprzestrzeni życiowej śmiałka.

System Cywilizacyjny zamyka wszystko w klatkach, jego celem ostatecznym jest całkowity nadzór nad każdym i nad wszystkim. Hodowla odbywa się w oparach iluzji wolności .Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo.

Można zaryzykować ucieczkę do systemu naturalnego, jak las, pustynia, dżungla, z dala od agentów systemu ( jeszcze można) . Gdy będziemy mieć dość premedytacji i będziemy jako tako przygotowani na spędzenie tam jakiegoś czasu, to możemy pozwolić sobie na zachowania, na które system naturalny nawet nie zwróci uwagi, podczas gdy system cywilizacyjny natychmiast wyłapałby te zachowania i zastosował wobec śmiałka karę w postaci zwiększenia ograniczenia.

System naturalny jednak również ogranicza i wymaga , gdyż wszelkie działania z utrzymaniem życia fizycznego muszą być wykonane, co prawda bez procedur, zakazów, ale też. Mam na myśli zdobywanie pożywienia, ochrona przed drapieżnikami, ochrona i wychowanie potomstwa.

Pojawia się jednak trzeci system, który jakby był niezależny od pierwszych dwóch a dawał możliwości nieograniczonego poruszania się też w ich obrębie. Takie rozważania świąteczne mnie naszły w drodze do poszukiwania trzeciego systemu. Podczas spotkania z zamożnym młodzieńcem Jezus każe mu rozdać swoje bogactwa i pójść za nim. Młodzieniec odszedł gdyż majętności wielkie posiadał. Wtedy Jezus właśnie powiedział że łatwiej wielbłądowi przez ucho igielne przejść będzie niż bogaczowi dostać się do Królestwa Niebieskiego. Tutaj Jezus daje wyraźnie do zrozumienia że bez odrzucenia systemu cywilizacyjnego nie można przejść do systemu trzeciego.

W innej sytuacji Jezus mówi do uczniów „ Jeśli kto chce iść za mną niech się zaprze samego siebie niech co dnia bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie utraci je , a kto straci je z mojego powodu uzyska je” Czy inny cytat „ ….Panie pozwól mi najpierw pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie umarłych, a ty idź za mną” Tutaj dostrzegam sugestię odrzucenia systemu naturalnego jako warunku osiągnięcia systemu trzeciego.

Jezus po zmartwychwstaniu ma ciało fizyczne gdyż pokazuje go swoim uczniom i mówi że nie jest duchem gdyż ma ciało, je i pije ze swoimi uczniami, pojawia się wśród nich znienacka gdy są zamknięci w pomieszczeniu, spotyka jeszcze kilkakrotnie uczniów w różnych miejscach , różnie wygląda ( kobiety nie rozpoznały Go po zmartwychwstaniu). Podczas swojego pobytu ziemskiego dokonuje licznych cudów : uzdrawia ludzi, rozmnaża pokarm, zmienia właściwości materii ( przemiana wody w wino),wskrzesza umarłych. Dokonuje tego bez urządzeń, środków, zabiegów. Te akty nie występują ani w pierwszym ani drugim systemie, nie pochodzą z tych systemów , nie są ich częścią. Jezus otworzył nam drzwiczki z klatki systemu C i N do trzeciego systemu, daje nam wskazówki jak je dostrzec i przez nie przejść. Zależy od nas czy my naprawdę chcemy wejść w trzeci system, czy stan duszy naszej pozwala na to.

Trzeci system da nam wszystko czego zapragniemy, czy potrafilibyśmy w nim być zależy od nas. System Cywilizacyjny boi się trzeciego systemu, wszelkie jego oznaki nazywa zabobonami, przesadami, zjawiskami paranormalnymi lub działaniem istot pozaziemskich. Doktorzy i profesorzy systemu C po przeczytaniu tego tekstu natychmiast zdiagnozowali by u mnie chorobę psychiczną spowodowaną trudnym dzieciństwem, lub zaburzenia maniakalne, lub ch…j wie co jeszcze, a co ma nazwę bo oni wszystko nazywają , klasyfikują i zamykają w tabelach, kolumnach i poznakowanych arkuszach papieru. To takie indory , które wcisnęły głowę między pręty klatki i wołają że poznały już świat zewnętrzny i wszystko wiedzą. Mniejsze, mniej ogarnięte indory wchłaniacze pokarmu wierzą tym wrzaskom głów wysuniętych z klatek- żenada!

System C posiada sprawny system edukacyjny będący swego rodzaju przewodnikiem po systemie dla istot w klatkach, taka instrukcja życia w klatce. Zastanawiam się czy system C jest tworem ludzkim, istot pozaziemskich, czy może wytworem systemu naturalnego. W każdym razie system C boi się trzeciego systemu jak zając latarki.

KOMENTARZE

 • Ciekawy tekst
  5+
 • @Husky 20:17:46
  thx

  Byłby ciekawszy jakbym napisał że trzeci system został zbombardowany, zrównany z ziemią gdyż stanowił śmiertelne zagrożenie dla demokracji.
  Ale to już się wydarzyło 2000 lat temu.

  pozdrawiam i miłego weekendu życzę .
 • @Zorion 20:39:40 witaj, 5*, bo więcej się nie da
  Masz rację, to już wkrótce nastąpi;
  / stanowił śmiertelne zagrożenie dla demokracji./

  "(44) W czasach tych królów Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. Jego władza nie przejdzie na żaden inny naród. Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze, (45) jak to widziałeś, gdy kamień oderwał się od góry, mimo że nie dotknęła go ludzka ręka, i starł żelazo, miedź, glinę, srebro i złoto. Wielki Bóg wyjawił królowi, co nastąpi później; prawdziwy jest sen, a wyjaśnienie jego pewne."
  (Dan 2:44-45 BT)

  Pozdrawiam
 • Hm
  Jakaś menda strachliwa, pachołek systemu, rezydent środka klatki dał mi 1*
  Ciekawe czy system Go o to prosił, czy zrobił to z nadgorliwości.
 • @Zorion 21:10:28
  z żalu, że nie potrafi pisać tak jak Ty ;-))
 • @roux 21:09:23
  Wiem roux że na Ciebie zawsze można liczyć w kwestii mądrości.
  Ja mogę byc innego wyznania , ale ja szanuję Twoje, i Twój sposób myślenia.

  miłego weekendu
 • @Zorion 21:14:02
  Jeśli zrozumie Pn działanie systemu drugiego (o tym pisuję), to jest możliwość początku rozumienia tego trzeciego.

  Faktycznie to te dwa pierwsze są szczególnymi przypadkami trzeciego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:51:08
  Dziękuje za komentarz:) ( czytam pana posty)

  pozdrawiam
 • Autor
  Za cywilizację to ja się jeszcze za bardzo nie biorę – czekam niech się pan Wojtas tu zaprezentuje. Mam tylko zastrzeżenia do kreacji naszej rzeczywistości z zamiarem, żeby wyszła z tego cywilizacja. To taki stan pośredni między narodem a kulturą, więc jaki sens ma zaczynanie konstrukcji od cywilizacji?

  Ciekawej obserwacji dokonałem w komentarzu pod moją notką świąteczną - że cywilizacja to przeciwstawienie do mobilizacji. Mobilizacja jest na czas wojny zewnętrznej i fałszywego pokoju, zać cywilizacja potrzebna jest na czasy życia w pokoju i w życiu wewnątrzwspólnotowym.

  Dobre to skojarzenie cywilizacji z demonami chciwości (pieniądz i energia) i strachu (że zabraknie czasu, a jak czasu to i pieniędzy i energii), oraz kretynem (z nadmiaru czasu).
  W tym układzie cywilizacja to tyle co sztywne granice i ramy zasad, aby czasu było dość na wszystko, a nie w nadmiarze. Żeby tak jeszcze energię i pieniądz równo rozłożyć ... :-)


  "System Cywilizacyjny zamyka wszystko w klatkach, jego celem ostatecznym jest całkowity nadzór nad każdym i nad wszystkim. Hodowla odbywa się w oparach iluzji wolności .Gdy wolne w klatkach istoty manifestują swoją wolność, wtedy oznacza to że hodowla przebiega prawidłowo"

  Taki system cywilizacyjny to patologia. To nie żadne czasy pokoju, tylko ukryta wojna wewnętrzna z ludźmi skupionymi na zysku indywidualnym kosztem wspólnoty. To faktycznea tyrania uzurpatorów – wrogów wewnętrznych wspólnoty i jej cywilizacji.

  "Można zaryzykować ucieczkę do systemu naturalnego, jak las, pustynia, dżungla, z dala od agentów systemu ( jeszcze można)”.
  To ważne podkreślenie to „( jeszcze można)”, bo jak obok piszę ten system nie dopuszcza nawet paru %% ludzi poza nim, więc tylko byśmy się osłabili, a on by nas rozproszonych już łatwo wyiskał.


  "Pojawia się jednak trzeci system, który jakby był niezależny od pierwszych dwóch a dawał możliwości nieograniczonego poruszania się też w ich obrębie. Takie rozważania świąteczne mnie naszły w drodze do poszukiwania trzeciego systemu. Podczas spotkania z zamożnym młodzieńcem Jezus każe mu rozdać swoje bogactwa i pójść za nim. Młodzieniec odszedł gdyż majętności wielkie posiadał. Wtedy Jezus właśnie powiedział że łatwiej wielbłądowi przez ucho igielne przejść będzie niż bogaczowi dostać się do Królestwa Niebieskiego. Tutaj Jezus daje wyraźnie do zrozumienia że bez odrzucenia systemu cywilizacyjnego nie można przejść do systemu trzeciego”.

  Oczywiście – tak rozumiany trzeci system jest jedynym sensownym. Ważne że wchodzi bezkolizyjne do systemód już istnieejących i prowadzi je do zdrowia i pokojowego współistnienia i życia widzianego dalekowzrocznie.


  „"Zostaw umarłym grzebanie umarłych, a ty idź za mną” Tutaj dostrzegam sugestię odrzucenia systemu naturalnego jako warunku osiągnięcia systemu trzeciego”.

  Nie, tu raczej chodziło o rozróżnianie spraw ważnych i ważniejszych, wartości niższego rzędu i wartości wyższego w danej sytuacji rzędu (jak z nadstawianiem drugiego policzka, a taki wymiar miało tu wykonanie powołania) z potraktowaniem tu jako wręcz nieważną literę rytuału pogrzebowego. Literę prawa która jest niczym wobec ducha, w tym „zdrowia i pokojowego współistnienia i życia widzianego dalekowzrocznie”.
  Nie odrzuca się w takich sytuacjach systemu, bo w innych sytuacjach tak grzebanie zmarłych, czy jak obrona godności osobistej są one jak najbardziej potrzebne, chwalebne i zalecane w systemie trzecim.


  „Podczas swojego pobytu ziemskiego dokonuje licznych cudów : uzdrawia ludzi, rozmnaża pokarm, zmienia właściwości materii ( przemiana wody w wino),wskrzesza umarłych. Dokonuje tego bez urządzeń, środków, zabiegów. Te akty nie występują ani w pierwszym ani drugim systemie, nie pochodzą z tych systemów , nie są ich częścią. Jezus otworzył nam drzwiczki z klatki systemu C i N do trzeciego systemu, daje nam wskazówki jak je dostrzec i przez nie przejść. Zależy od nas czy my naprawdę chcemy wejść w trzeci system, czy stan duszy naszej pozwala na to”.

  A jednak występują. I w Starym Testamencie była scena z prorokiem i wdową która miała resztkę mąki w dzbanie, a za sprawą proroka wystarczyło jej na cały czas głodu.
  Cuda Jezusa to nie magia, tylko zwykle nieznane prawa duchowej natury ludzi i świata.
  I nie starczy „naprawdę chcieć, a trzeba jeszcze dojśc do tych drzwiczek póki są otwarte, dojść nie tylko odrzucając swoje interesowności i egoistyczne, niewolnicze, czy „żydowskie”, handlowe, pyszne myślenie, nawet „wdowi grosz” i nie tylko przyjmując łaskę Bożą, ale i współpracując z nią do końca.


  „Zastanawiam się czy system C jest tworem ludzkim, istot pozaziemskich, czy może wytworem systemu naturalnego. W każdym razie system C boi się trzeciego systemu jak zając latarki”.

  Jest systemem, który odkrywamy jako ten, w którym żyjemy naprawdę. A system C? Przecież wszystko co w nim dobre zachowa. – A jego patologie i tak, wcześniej czy później muszą być odrzucone.
 • @miarka 03:15:13
  Bardzo dziękuje za analizę- to dla mnie bardzo cenne.

  wszystkiego dobrego;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031