Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

To może stać się już dzisiaj

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy koreański atom zapali świat? Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.

Kim przygotował już ładunek nuklearny. „Odpalimy go w sobotę”. Demonstracja siły czy realna groźba przeciw flocie USA? Kim Dzong Un poinformował, że jeśli statki USA zbliżą się do wybrzeży Korei Północnej choćby o metr, odpowie wystrzeleniem pocisku nuklearnego. Ładunek jądrowy jest gotowy. W sobotę może dojść do jego detonacji w specjalnym tunelu.

Premier Japonii obawia się też, że Pjongjang ma zdolność do instalacji broni chemicznej na głowicach rakiet. W razie agresji ze strony Waszyngtonu Korea Północna zaatakuje amerykańskie bazy wojskowe i rezydencję prezydenta w Seulu – głosi oświadczenie przedstawiciela sztabu generalnego Koreańskiej Armii Ludowej. Podkreśla się, że Korea Północna uderzy atakiem odwetowym na USA w razie „politycznej, ekonomicznej i wojskowej prowokacji”. W ramach ewentualnych obiektów ataku wymieniono bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych w Osanie, Kunsanie i Pchjontcheku, a także rezydencję prezydencką "Błękitny Dom", które szef sztabu generalnego grozi „obrócić w popiół w ciągu kilku minut”. Także przedstawiciel sztabu generalnego przypomniał, że rakiety Korei Północnej są wycelowane w bazy Stanów Zjednoczonych w Japonii oraz na terytorium USA. Sztab Generalny Korei Północnej oświadczył także o gotowości uderzyć w amerykański lotniskowiec Carl Vinson w razie agresji ze strony Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej media informowały, że USA mogą prewencyjnie uderzyć w Koreę Północną, aby zapobiec kolejnej próbie broni jądrowej. Podkreśla się, że USA już przerzuciły dwa niszczyciele bliżej brzegów Korei Północnej – okręty z pociskami manewrującymi Tomahawk znajdują się 300 mil od miejsca ewentualnych testów. Chińskie wojska na terenie całego kraju zostały postawione w stan gotowości w związku z sytuacją wokół Korei Północnej.

Tymczasem prezydent Chin, Xi Jinping powiedział Donaldowi Trumpowi, że kwestia Pjongjangu powinna zostać rozstrzygnięta pokojowo. Zdaje się, że prezydent Państwa Środka postępuje zgodnie z maksymą rzymskiego historyka Tytusa Liwiusza, który jeszcze przez narodzeniem Chrystusa powiedział: „jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”. Sprzeczne sygnały płyną z Pekinu. Z jednej strony armia została postawiona w stan gotowości. Z drugiej Xi apeluje o pokojowe rozwiązanie kwestii Korei Płn. Stan gotowości został ogłoszony we wszystkich okręgach wojskowych – podała pozarządowa organizacja z Hongkongu „Center for Human Rights and Democracy”.

Alarm w pierwszej kolejności objął jednostki pancerne i zmechanizowane z prowincji Shandong, Zhejiang i Junan. Oddziały z 47 Grupy Armijnej miały dostać rozkaz przemieszczenia w stronę granicy z Koreą Północną. Według wcześniejszych doniesień przy granicy z Pjonjangiem jest już 150 tysięcy żołnierzy. Gotowe do szybkiej reakcji mają być rozmieszczone w tym regionie jednostki rakiet balistycznych – to informacje tajwańskiego dziennika „China Post”. Jak podaje „China Daily” Xi miał powiedzieć Trumpowi, że kwestia Półwyspu Koreańskiego powinna zostać rozstrzygnięta środkami pokojowymi, a Pekin chce kontynuować dialog z Waszyngtonem w tej sprawie. Prezydenci obu krajów odbyli rozmowę telefoniczna zaledwie kilka dni po ich spotkaniu w USA na Florydzie (6 i 7 kwietnia). Xi podkreślił, że Pekin jest za zażegnaniem problemu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim i czuje się odpowiedzialny za pokój w regionie. „Chiny twierdzą, że kwestia ta powinna zostać rozwiązana w sposób pokojowy i są gotowe utrzymać komunikację i koordynację ze Stanami Zjednoczonymi w tej sprawie” – napisano w oświadczeniu chińskiego MZS.

Wykorzystano fragmenty komentarzy Pana Kula Lis

Źródła: China Daily, konflikty.pl //wolnosc24.pl/2017/04/13/kim-przygotowal-juz-ladunek-nuklearny-odpalimy-go-w-sobote-demonstracja-sily-czy-realna-grozba-przeciw-flocie-usa/

//wolnosc24.pl/2017/04/13/chiny-postawily-cala-armie-w-stan-gotowosci-i-apeluja-o-pokojowe-rozwiazanie-kwestii-korei-polnocnej-chcesz-pokoju-szykuj-sie-na-wojne

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Czy koreański atom zapali świat?"

  Myślę, że nie. Jeśli Kim coś odpali to sam wyleci w powietrze. I na tym się raczej skończy. Może będzie jeszcze jakiś "karnawał solidarności" albo "lotosowa rewolucja" w Korei Pn potem. I naród się "wyzwoli". Wejdą zachodnie banki jak u nas, ludzie na wszystko będą brać kredyty, bo przecież bieda aż piszczy. Podobno. Bo pamiętając ściemę o broni masowego rażenia w Iraku ciężko mi jakoś nie odnieść tego przykładu do Korei Pn.
  Może z tą bronią to rzeczywiście jest teraz też ściema.

  Ukłony

  Wesołych Świąt.

  5*
 • @Jasiek 09:46:27
  też mam nadzieję że to tylko gra wstępna, chociaż nie wiadomo.
  Nie wiadomo co taki koreańczyk myśli, to inny mental. Nie koniecznie jest hodowany przez istoty pozaziemskie noszące śmieszne czapki. Już dzisiaj się okaże czy to blef czy facet gada prawdę.
  thx for stars i życzenia .

  Wesołych Świąt!
 • @Zorion 09:54:19
  Każdy normalny człowiek na z tego powodu obawy . Bardziej tu chodzi o przypadkowy incydent . USA pobrzękuje szabelką , myślę ze dokonają całkowitej blokady Korei Północnej . Będzie to stan ciągłej niepewności rozłożony w czasie .
 • @fabi 10:43:35
  też mam taką nadzieję, szkoda zwykłych i uczciwych ludzi.

  Wesołych Świąt
 • @Jasiek 09:46:27
  Jest jeszcze jeden ciekawy scenariusz.
  USA prowokują Kima, Kim odpala rakiety (trochę) i wchodzi do Korei Pd.
  i Chiny natychmiast wkraczają i przerywają wymianę ciosów.
  USA i Korea Pd nie chcą atakować uderzać w wojska Chińskie by nie wywołać wojny na dużo większą skalę.
  Chiny zajmują Koree Pn i w "celu ograniczenia działań wojsk Korei Pn" wchodzą do Korei Pd i ją "wyzwalają" od wojsk Kima.

  Koreańczycy Pn ogłaszają zwycięstwo, Koreańczycy Pd też.
  Chiny mianują się rozjemcą ... i zajmują oba terytoria.
  USA zostaje na lodzie (planowo bo to gra Trumpa uzgodniona z XI)

  Koree zostają zjednoczone pod patronatem Chin.
  Zjednoczona Korea staje się państwem pokojowym i niezależnym od globalistów. Nastaje dobrobyt wynikający z połączenia zalet obu systemów. Socjal z Korei Pn i technologia Korei Pd... czyli Chiny.

  Świat i USA wymiksowało się z "problemu Koreańskiego".

  Te wysłane w trybie nagłym lotniskowce to początek realizacji tej układanki. Chiny już przygotowały wojska.
  Pytanie czy operacja została uzgodniona z Kimem i Prezydentem z południa. Dobrze by było...mniejsze ryzyko tego teatrum dla globalistów.

  Jeżeli tak jest to Tramp jest cwanym graczem inaczej trzeba patrzeć na wydarzenia w Syrii.
 • @Oscar 13:34:38
  Mogę dodać że straszenie świata atomami Kima i USA też pasuje do układanki. Wszyscy dookoła są w strachu i wszyscy się ucieszą z takiego scenariusza (bez atomów).

  Japonia może powiedzieć USA .. już dziękujemy za ochronę... niebezpieczeństwo minęło.

  I Tramp realizuje swój plan wycofania USA z globalnej okupacji świata.

  Zanim się globaliści zorientują w grach Trumpa ... i zainteresowanych to już pół świat będzie wolne od globalistów.
 • @Oscar 13:39:05
  Ciekawy punkt widzenia. Wczoraj bloger Nibru pisał że pozaziemskie istoty noszące śmieszne czapki są w fazie przenoszenia centrum dowodzenia światem do Chin ( też wygląda wiarygodnie )
  Przyszłość, mam nadzieją że nie ta najbliższa pokaże czy Ty masz rację czy Nibru.
  Dzięki za rozwijające temat i wiedzę komentarze

  Wesołych Świąt
 • @Oscar 13:39:05
  Trochę Cię jednak poniosło.. powiedziałbym ze nawet bardzo .
 • @Zorion 14:42:37
  Obawiam się Zorion... że Oscar i Nibiru mocno bujają w obłokach , oczywiście nic złego nie mam na myśli .

  Sam mam kontakt z pewną istota , a raczej Ona mnie kontroluje .
  Teraz juz bez taryfy ulgowej ... muszę sie odchudzić .. zgubić brzuch i prowadzić zdrowy tryb życia . Powiem Ci ..ze nie jest to łatwe ..teraz idą święta.. inni będą obżerać .. to będą tortury .

  Moja ,, pozaziemska istota ,, śmiesznej czapki nie nosi ..jest zwyczajnie niewidzialna , czasami pochwali się swoimi możliwościami.. przyzwyczaiłem się już do tego . Ostatnio tak sobie myślę .. liczby w toto lotku .. mówię Mu co mam zrobić byś mi je dał .. powiedział , no dobrze ..zabij żonę , oczywiście żartował .
  Wiem że zna przyszłość , powiedział mi o wydarzeniach w Nicei i Brukseli , tego samego dnia w nocy ...nazwy miast poznałem już po fakcie .

  No to taka ciekawostka , zapomnienie o brutalnej polityce ..bo idą święta , by nikt nam ich nie przerwał .

  również Wesołych Świąt .
 • Chcecie żyć wiecznie, pedały?
  Taka tchórzliwa frakcja się tutaj na internecie wytworzyła, strasząca wojną, atomem i końcem świata. Pan Nowopolski chyba jest ten główny jej prowodyr, szpirytus rectus, główny kappo zajęczych serc. Ale inni też strachliwi, wojny się obawiają, lękliwe ciotki.

  A czego się tu obawiać? Wojna rzecz człowiecza, należy do życia i do naszej cywilizacji od zarania, bez wojny nie byłoby pokoju. Wojna wiosenną porą to sama radość, tak, jak wypalanie starej trawy lub jak karczowanie zgnilizny i dziczyzny po ogrodach.

  Poza tem, wojna cały czas jest na świecie, ale taka hybrydowa, świńska, utajniona. A teraz jest szansa, że normalna wojna będzie, i to już na dniach. Taka wojna, że chłop z chłopem stanie i zawalczy o swoje racje lub wymierzy sprawiedliwość. Takiej wojny oczyszczającej daj nam szybko Panie Boże.

  Sprawy za daleko już zaszły, by bez wojny dało się to posprzątać. Resetu trzeba globalnego, z dziesięć milionów trupa musi paść, samych urzędników państwowych, ścierw politycznych, biurokratycznych będzie tyle. A jeszcze kasta nierobów dojdzie do zgładzenia, komorników, milicjantów, doradców podatkowych, księgowych, celników, konsultantów korporacyjnych i od lajfstylu i inne takie. Same się dziady nie zgładzą, święcie przekonani, że życie w luksusach im się jak psu buda przynależy. To im się w zejściu dopomoże.

  Bez wojny, wszystko nadaj się tu kisić będzie i znikąd nadziei nie ma. Zwłaszcza u nas, na Ojczyźnie, sprawy już za daleko zaszły, by bez wojny dało się gangrenę żydokomuny wyczyścić. Nie da się pokojowo wyamputować połowy populacji, a tyla tego ścierwa do odstrzału się już nazbierało. Musi wojna nastąpić, oby szybko.

  Wojny boi się, kto ma coś do stracenia. My tutaj, na jednostce, nic nie mamy. A Nowopolski pewnie też cuś ma za kapotą, koleguje się z Jeznachem Filipem, pewnie też był kapusiem za komuny. Obłowił się pewnie, jak większość tych lękliwych, obrosłych w pióra pacyfistów. Człowiek wolny, ochrzczony, wyspowiadany świeżo, nie ma powodu, by się wojny obawiać. Niechże ona już nadejdzie, ludzi dłużej utrzymać się już na koszarach nie daje.
 • Jedno z wielkich klamstw ktorymi nas karmia, programujac:
  //Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.//
 • @Pan podporucznik 15:40:03
  //Wojna wiosenną porą to sama radość, tak, jak wypalanie starej trawy lub jak karczowanie zgnilizny i dziczyzny po ogrodach//

  Brzmisz jak kapelan wojskowy.

  : )))

  Lubisz wybuchy, co?
  Prawdziwy z ciebie macho.
  Zabic wszystkich z ktorymi sie nie zgadzamy, to dopiero filozofia.
  Masz szanse na postep w tym rozdaniu.
  Po wszystkim znowu mozesz powrocic jak krokodyl, cieszyc sie kapielami blotnymi i zrec tyle miesa ile zmiesci sie tobie w trzewiach...to dopiero bedzie zycie.
  Albo pustka przestrzeni...ciemna energia...bez niej nie ma swiatla.
 • @Pan podporucznik 15:40:03
  /Sprawy za daleko już zaszły, by bez wojny dało się to posprzątać. Resetu trzeba globalnego, z dziesięć milionów trupa musi paść, samych urzędników państwowych, ścierw politycznych, biurokratycznych będzie tyle. A jeszcze kasta nierobów dojdzie do zgładzenia, komorników, milicjantów, doradców podatkowych, księgowych, celników, konsultantów korporacyjnych i od lajfstylu i inne takie. Same się dziady nie zgładzą, święcie przekonani, że życie w luksusach im się jak psu buda przynależy. To im się w zejściu dopomoże./

  No własnie ! To jest kur...wa zdrowe myślenie. Wataha przekroczyła masę ę krytyczna i musi zostać wyrżnięta ( takie prawa naturalne)
  Zapomniał Pan jeszcze o głupich babach, co to rodzić nie chcą, i mężów swoich w poważaniu nie mają .

  Jakby Pan Porucznik zabłądził w trakcie walk w okolice Beskidu Małego, to na konserwy 10 letnie zapraszam z moich zapasów. Pytać o Zorina, sam Pana znajdę.

  Wesołych Świąt dla Pana i chłopaków
 • @Zorion 16:05:01
  Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, a wraz z nimi postronni.
 • @eonmark 16:10:56
  Pan Porucznik to żołnierz , on ma zabijać i za to ma płacone. On o tym wie i pisze że obowiązki z tytułu wykonywanego zawodu chętnie będzie wykonywał. Zabijanie dla niego to praca i obowiązek , a że do tego jeszcze myśli to już jest nasz polski sukces. Tego ma się obawiać wataha, która zgodnie z prawami naturalnymi musi zostać wyrżnieta i zastąpiona nową.
  Rzeczywiście wataha wycinała w pień poprzednia watahę, teraz zostanie wyrżnięta przez następną , nową watahę. To są prawa naturalne i tak musi być. Zgodnie z tym co napisałeś " Kto mieczem wojuje od miecz ginie"

  pozdr
 • @Zorion 09:54:19
  Pozdrawiam i Wesołych i Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy Życzę Tobie i Wszystkim komentatorom i blogerom.
 • @kula Lis 67 16:32:23
  Bóg zapłać za Życzenia! Również życzę z okazji Świąt wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego i dopustu do żywota wiecznego, cobyśmy już nie musieli pisać o tym co się dzieje kłębowisku żmij.

  Wesołych Świąt
 • @Zorion 16:25:39
  Ludzi charakteryzuje wybiorcze powolywanie sie na prawa natury.
  Sa sluszne kiedy pasuja danej agendzie, kiedy istnieje potrzeba dzialani niezgodnie z natura ale w imie 'wyzszych idealow', wtedy prawa natury schodza na drugi plan albo calkowicie okazuja sie byc przeklenstwem.
  Calkiem jak w pracy.
  Kiedy mozna wyprodukowac wymagana ilosc na okreslony czas przy zachowaniu procedur, ok, kiedy procedury przeszkadzaja w realizacji zalozen, piperzyc procedury.
  Kiedy fakty wspieraja zalozona teze, mowimy o autentycznosci, kiedy nie pasuja, tym gorzej dla faktow...
  Itd.
  : )))
 • @eonmark 16:58:00
  Mój szef, orzeł niskiego pułapu jeszcze żyje bo system zrobił go moim szefem i system go ochrania. Cierpię i muszę udawać że jest moim panem, to jest sytuacja nienaturalna wymuszona przez system. Gdy system się rozwali i mój szef z nadania systemu przestanie być moim szefem, to zgodnie z prawami naturalnymi nastąpi eliminacja osobnika z mojej przestrzeni tak aby nie stanowił dla mnie żadnego zagrożenia
  ( w jaki sposób?.. to będzie zależeć od niego i jego postawy)
  pewne rzeczy wymagają ustawienia wg praw naturalnych, gdyż osobniki słabe, zdegenerowane chronione przez system, rządzą zdrowymi obiektami o większym potencjale.

  pozdr
 • @Zorion 18:42:52
  Gooopoty gadasz z niewiedzy.
  System jest odbiciem praw natury.
  System to hierarchicznosc ktora tworzy strukture poramidalna.
  Zobacz na ta nature.
  Zjesz albo bedziesz zjedzonym.
  Na szczycie masz alfa samca, samice albo pare, a im bardziej w dol tym mniejsza ilosc wladzy przy wiekszej ilosci elementow.

  Twoj szef radzi sobie lepiej w tym bezwzglednym systemie.
  Ty mozesz czuc sie lwem, a on moze byc wezem, tylko ze on jest wyzej bo ma nad toba jakas przewage taktyczna lub strategiczna.
  Taka przewaga moze byc wsparcie jakie posiada od grupy ktora rozdaje karty w twojej firmie czy instytucji.
  To jest jego przewaga.
  Je wiecej i ma nad toba pierwszenstwo, jest tez czescia grupy o takich przywilejach, stad oni maja wladze a ty stojacy ponizej ich poziomu, znasz swoja kolej i ilosc pozywienia jaka jestes w stanie wyrwac lub zostanie tobie pozostawiona.
  Mozesz sprobowac swoich sil i przedostac sie w hierarchii wyzej, ale to grozi dotkliwymi stratami chociaz niesie jakas nadzieje na 'postep' czyli wzniesienia sie w hierarchi blizej szczytu.
  Mozesz tez odejsc...zmienic stado, walczcy o przyjecie lub byc niezaakceptowanym i przegonionym.

  To sa dokladnie prawidla swiata natury i tak w duzym uproszczeniu funkcjonuje system, mylisz sie zatem ze system jest sztucznym tworem oderwanym od prawidel swiata natury.

  Defakto, wiernosc tej stronie natury i utrzymywanie systemu ktory mozemy nazwac piramidalnym systemem hierarchicznym jest zrodlem ni3szczesc czlowieka.
  To ma duzo wspolnego z faktem ze nasze mozgi, oraz kod programujacy zawieraja elementy ktore odrozniaja nas w pewnym szczegole od swiata zwierzat.
  Czlowiek ma szanse wyzwolic sie z grawitacji prymitywnej strony natury, i wybrac swiatlosc ktora odrzuca z natury koszt trwania jednych kosztem drugich.
  Kiedy stajesz sie istota swiatla, uzyskujesz nizaleznosc energetyczna i juz nie musisz pasozytowac na innych zrodlach w celu istnienia ich kosztem.

  Po to dano ludzkosci nauki...
 • @eonmark 20:48:21
  Analiza tego co napisałeś zajmie mi trochę czasu, bo pierwsze moje odczucie było takie że jestem nieudacznikiem ( co też biorę pod uwagę). Masz dużo racji w tym co piszesz, jest cienka linia którą należy przekroczyć, zupełnie jak spacer po wodzie. Wtedy jest moc i światło, to jest bardzo trudne. Wróćmy do naszych trzech wymiarów ( no czterech)
  Gdybym dostał parcie od ( obecnych ) właścicieli firmy ( istoty pozaziemskie... ) to może bym sobie lepiej radził niż orzeł , ale musisz zauważyć że mam ducha walki ale przegrywam ze strachem( na razie). W każdym razie pracuje nad tym. strach oczywiście jest nabyty w procesie wychowania, broń Boże żebym rodzicom miał za złe, ale taki chów oparty na strachu obowiązuje na tym obszarze od setek lat. To jest samokontrolujący się system hodowli konia pociągowego nadzorowany i korygowany przez pewne grupy ( nie powiem jakie)

  pozdr
 • @Nibiru 21:59:45
  Nie powie - nie ma szans!
  chyba jak mówisz skrajne warunki zewnetrzne.
 • @Zorion 21:52:08
  Zle wiec rozumiesz to co napisalem.
  Bylbys nieudacznikiem jezeli za wszelka cene chcialbys stac sie szefem swojego szefa.
  Wtedy inni mysleliby o tobie to co ty o nich teraz.
  Niestety ale tak sie sprawy rowniez maja.Punkt widzenia zmienia sie wraz z punktem siedzenia.
  System jest naturalny bo z praw natury wynika.
  Pytanie jakie sie pojawia, brzmi mniej wiecej tak:
  czy wyczuwamy intencje by przeciwstawic sie prymitywnemu programowi narzuconemu przez nature z jednego konkretnego powodu.
  Czy oddanie zycia dla innych, slabszych, potrzebujacych jest oznaka slabosci i glupoty czy bezinteresownego wspolczucia, milosci...a moze poczucia ze to proba przed nastepnym etapem a skoro jest nadzieja na nastepny etap, to nagle zachowania wbrew programowi natury w kontekscie jem albo daje sie zjesc ma glebszy sens oznaczajacy trwalsze i pozytywne rozwiazanie?

  W moich oczach bylbys nieudacznikiem gdybys poddal sie prawom systemu, tak naturalnemu jak jego substytutowi...gdybys postapil naprzyklad wobec swojego szefa tak jak zasugerowales...
  Ale ja jestem slaby i naiwny.
 • @Nibiru 21:59:45
  Czesc Marek,
  nie zgodze sienz Toba w tylej kwestii przyjacielu.
  Oczywiscie ze widzimy ten schemat wszedzie, rzady robianto co mafie pod plaszczem prawa, wojsko robi to co seryjni mordercy, pod pretekstem rozkazu, wojny obronnej lub misjinstabilizacyjnej, korporacje robianto co gangi pod kuratela rzadow z ich ustawami...a 99 % 'frajerow' poszlaby do wiezienia za nie oddanie okupu, za kradziez paru produktow zywnosciowych w chwili wielkiej potrzeby egzystencjonalnych...
  Ale...
  Tak jak gliniarz ktory widzi wszystkie brudy miasta, ktory funkcjonuje w srodowisku innych strozow prawa trzymanych w garsci polswiatka, mysli ze odpuszczenie zasad uzdrowi sytuacje...

  Przeciez nikt nie moze nas tak naprawde zmusic zebysmy sie mordowali.
  W wojsku moga wsadzic do wiezienia za odmowe rozkazu...ale to jest nadal wybor.
  Gdyby odmowilo wystarczajaco wielu, uzyskujac pewna proporcje, wojsko upadlo.
  Inco wtedy?
  Gdybysmy od jutra przestali kupywac wszystko czego naprawde nie potrzebujemy nagle korporacje zaczelyby topniec w oczach.
  To oczywiscie oznaczaloby wielkie upadki, zalamanie systemu...ale hej, gdybysmy w tym momencie odmowili wyprowania sobie flakow, okradania siebie nawzajem, a zamiast tego zaczelibysmy wspolprace celem stabilnego przetrwania...okazaloby sie ze nie tylko trzymamy odpowiedzialnosc za samych siebie w swoich rekach, ale jeszcze idzie nam to calkiem dobrze.
  Problem polega na tym , ze ludzie sa wspolwinni takiemu stanowi jaki istnieje zgodnie z powiedzeniem ze do tanga trzeba dwojga.
  Czytalem ostatnio na pewnym portalu zachwyt komentujacych nad moca wybuchu bomby spuszczonej na tora bora...apelowali do amerykanow o wiecej tego typu rozrywki.

  Ziemiani nasza krotka przygoda z nia jest tylko przelotnym stanem...to okres nauki i egzaminu.
 • @Nibiru 21:59:45
  //Czasem próbuję wyobrazić sobie sytuację, że te "frajerskie" 99.9% populacji Ziemi powie basta i zacznie kierować się w walce o przetrwanie takimi samymi zasadami krwiożerczego darwinizmu jak "obcy"//

  Ciekawe ze o tym mowisz bo wlasnie to jest czescia planu na kolejne etapy prowadzace do celu.
  Ilosc piosenek i filmow w ktorym walkuja ten motyw zachecajac do globalnego buntu powinna byc zastanawiajaca.

  Spojrz tutaj:

  "Little girl: Daddy, what's it gonna be like in the year 2000?

  Dad: Well sweetheart, for your sake I hope it'll all be peaches & cream.
  But I'm afraid the end time is near
  The cataclysmic apocalypse referred to in the scriptures of every holy book known to mankind
  It will be an Era fraught with boundless greed & corruption
  Where global monetary systems disintegrate, leaving brother to kill brother for a grain of overcooked rice
  The nations of the civilized world will collapse under the impressive weight of parasitic political conspiracies which remove all hope & optimism from their once faithful citizens

  Around the globe, generations of polluters will be punished for their sins
  Un-shielded by the ozone layer they have successfully depleted
  Left to bake in the searing naked rays of light
  Wholesale assassinations served to destabilize every remaining government
  Leaving the starving & wicked to fend for themselves
  Bloodthirsty renegade cyborgs created by tax-dodging corporations wreck havok
  Pissed off androids tired of being slaves to a godless & gutless system, where the rich get richer & the poor get fucked over and out

  Unleash total world wide destruction by means of nuclear holocaust
  Annihilating the terrified masses
  Leaving in its torturous wake nothing but vicious, cannibalistic, mutated, radiating, and horribly disfigured hordes of satanic killers
  Begged on revenge, but against whom?

  There are so few left alive

  Starvation reigns supreme, forcing unlucky survivors to eat anything & anyone in their path
  Massive earthquakes crack the planets crust like a hollow egg shell
  Causing unending volcanic eruptions
  The creatures of the seven seas, unable to escape the certain death upon land, boil in their liquid prison
  Disease then circles the earth, plagues & viruses with no known cause or cure
  Laying waste to whatever draws breath, and human-kind having proven itself to be nothing more than a race of ruthless scavengers
  Fall victim to merciless attacks at the hands of interplanetary alien tribes who seek to conquer our charred remains.
  This is, Extinction Level Event
  The Final World Front, and there is only, one, year, left

  Little girl: wow, that's cool, I can't hardly wait!

  Dad: You don't have to, because here it is... (echoes out)

  [Busta Rhymes]
  Callin' all live niggas!!!!
  Callin' all live bitches!!!!
  We got a job for y'all on planet earth
  Flipmode world domination in progress..
  Mutha fuckas!!!!!........"
 • wojna?
  Można jeszcze snuć kolejną teorię, ze w chwili obecnej wojna na półwyspie Koreańskim wszystkim pasuje.
  Trumpowi by się pokazać jako twardziel i dowieść, że Ameryka jest first i the best, jastrzębiom z Waszyngtonu, że są w stanie zgnoić ostatniego komucha i zlikwidować zagrożenie dla USA z jego strony a przy tym pokazać, że Ameryka to dalej jedyna super potęga i nikt jej nie podskoczy.
  Chinom i Rosji by wciągnąć USA w wojnę której USA nie będą mogły w żaden sposób wygrać. Po pierwsze, bo długie drogi zaopatrzenia dziś są łatwe do przerwania, po wtóre bo potęga morska oparta o lotniskowce z natury jest łatwa do zniszczenia, tak łatwo jak łatwe do namierzenia i zniszczenia są olbrzymie i powolne lotniskowce.
  A zarówno Chiny jak i Rosja mają do Kima jak przez płot przez który ludzi i sprzęt można przerzucać skolko godno, aż do całkowitego wyczerpania Yankesów
  Przegrana USA w Korei to koniec ameryki jako jedynego mocarstwa.
  Przegrana USA to także koniec zagrożenia dla Rosji i Chin że jakaś tam kolejna kolorowa rewolucja zdarzy się w Moskwie czy w Pekinie
 • @Oświat 00:20:08
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/525/69/5256949.jpg Parada wojskowa w Pjongjangu. W stolicy Korei Północnej odbyła się w sobotę rano czasu lokalnego parada wojskowa z okazji 105. rocznicy urodzin założyciela państwa, Kim Ir Sena. W paradzie uczestniczyło tysiące żołnierzy oraz wiele sprzętu wojskowego. Po raz pierwszy zaprezentowano też pociski balistyczne, wystrzeliwane z pokładu okrętu podwodnego. https://youtu.be/0Y7VLmN-gqI Ps..Chiny koncentrują wojska nad granicą KRL-D. Kim w dyplomatyczny sposób (znaczy jest to dyplomacja kanonierek) pokazał że nie ma zamiaru oddać się bez walki i ma czym walczyć. Ciekawe co teraz Chińczycy zrobią, ich taktyką jest długie i cierpliwe czekanie na poddanie się przeciwnika, w tym wypadku nie ma mowy o takim rozwiązaniu Korea jedynie zwiększy swoje możliwości w szczególności w tym co Chinom nie podoba się całkowicie, a mianowicie broń jądrowa poza ich kontrolą z możliwością destabilizowania całego regionu.
 • @Oświat 00:20:08
  USA mogą nadać Korei Północnej status mocarstwa jądrowego. Doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa zaproponowali nadanie Korei Północnej statusu mocarstw jądrowego. Jak poinformowała Associated Press, powołując się na źródła w amerykańskiej administracji, amerykański przywódca wyszedł z propozycją rozpoczęcia działań zbrojnych w Korei Północnej i obalenia komunistycznego reżimu. Ostatecznie zdecydowano się na zachowanie ciągłości polityki wcześniejszych administracji i dalsze wywieranie „wzmożonej presji” na Pjongjang. Waszyngton zrezygnował z porozumienia ws. kontroli zbrojeń w tym kraju i ze zmuszenia północnokoreańskich władz do ograniczenia arsenału. Głównym celem USA pozostaje całkowita denuklearyzacja KRLD. Amerykańska administracja zamierza zaangażować w ten proces Chiny i Rosję, które mają zaostrzyć sankcje wobec Pjongjanga, jeśli przeprowadzi on kolejną próbę z użyciem broni jądrowej. Wcześniej były amerykański sekretarz obrony Leon Panetta oświadczył, że agresywna retoryka prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Korei Północnej może doprowadzić do eskalacji napięcia na półwyspie. Ps..Co pękają? USA rura mięknie!. No to teraz chyba kolej na Izrael? Ten sam status ma Rosja a USA robią wojenkę za wojenka by położyć jej nóż na gardle. ...Jak USA nie nadadzą Korei Płn. statusu mocarstwa jądrowego, to koreańskie bomby atomowe nie wypalą...Jeśli Korea jest mocarstwem jądrowym, to nim jest bez względu na to, czy jakikolwiek kraj nada mu ten status. A jeśli nie nada, to co? Przestanie być jądrowym mocarstwem? Gdyby USA wypełniły swoją cześć umowy z KRLD to nie byłoby tego; en.wikipedia.org/wiki/Agreed_Framework , więc sami są tego przyczyną!.
 • @Oświat 00:20:08
  Po demonstracji siły Północnej Korei podczas parady, spowodowała pokazanie całemu światu strachu Korei Południowej. Twórcą Korei Południowej są Stany Zjednoczone, podobnie jak Niem. Rep. Federalnej (nazwa już niemal zapomniana, ale kiedyś było takie państwo).O ile NRF inkorporowała Niem. Rep. Demokratyczną za przyzwoleniem rozpadającego się ZSRR ( to już trzecie państwo którego dzisiaj nie ma), o tyle z obu Koreami sytuacja jest zupełnie inna. Aby utrzymać Koreę Południową potrzebne były tak odrażające dyktatury jak Li Syn Mana i Park Chung Hee. Za sprzeciw wobec tych dyktatur setki tysięcy południowych Koreańczyków zapłaciło własnym życiem.Z pomocą finansowania zewnętrznego Korea Południowa, podobnie jak Chiny, stała się państwem wysoce zindustrializowanym, znacznie bardziej niż Korea Północna. Jednakże politycznie Korea Południowa jest krajem dalej niestabilnym, gdzie zjawiska dezintegracyjne raz po raz dochodzą do głosu. Przyczyną tego jest chyba genetyczna nieufność Koreańczyków wobec Japonii i USA, wynikająca z tragicznej historii tego narodu. W Korei Północnej też są represje polityczne, ale tam likwiduje się realnych przeciwników. W Korei Południowej do represji wystarcza tylko manifestacja poglądów innych niż mają władze, a zbrodnią jest najmniejsze podejrzenie o sympatie wobec Północy. Krótko mówiąc za 20 lat sytuacja będzie zupełnie inna niż z Niemcami w Europie. To Korea Północna inkorporuje Koreę Południową, jeśli tylko dystans ekonomiczny między Koreami ulegnie znacznemu zmniejszeniu, a to już się dzieje.
 • @Zorion
  W USA zaproponowano wykorzystać „superbombę” przeciwko kartelom narkotykowym w Meksyku! Szeryf okręgu Butler w amerykańskim stanie Ohio, Richard Jones, wezwał do wykorzystania amerykańskiej superbomby przeciwko meksykańskim kartelom narkotykowym. „Mówię już od 10 lat – wystarczy, wystarczy, wystarczy. Ta «matka wszystkich bomb» może zostać wykorzystana przeciwko meksykańskim kartelom narkotykowym, mamy przed sobą wspaniałe dni” – napisał Jones na Twitterze. Okręg Butler leży w odległości kilku tysięcy kilometrów od granicy z Meksykiem. Kanał Univision odnotowuje, że szeryf Jones, zwolennik Donalda Trumpa, nie pierwszy raz wykazuje się oświadczeniami i działaniami przeciwko Meksykowi. W 2014 roku posłał prezydentowi Meksyku list z rachunkiem na 900 tysięcy dolarów do opłaty za walkę z meksykańskimi elementami przestępczymi na terytorium Stanów Zjednoczonych. Ps..Raczej to likwidacja konkurencji. Może przestańcie ćpać. Jak nie będzie klientów w USA to problem zniknie sam. Hahaha...od dziesiątków lat USA zbombardowało wiele krajów gdzie zginęły tysiące cywili. Dlaczego USA nigdy nie zbombardowało przestępców z karteli narkotykowych. Ponoć walka z dealerami w Ameryce to priorytet amerykańskiego rządu. Przecież to takie proste spalić plantacje koki. Prostsze niz mordowanie ludzi w Wietnamie, Korei, Libii, Iraku, Afganistanie, Syrii lub zrzucanie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki. Przypadek? Nie sądzę.
 • @Zorion
  Media: terroryści z PI twierdzą, że amerykańska superbomba nie przyniosła im strat. Agencja France Press poinformowała o oświadczeniu terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie, w którym terroryści twierdzą, że nie ponieśli strat w wyniku zastosowania przez Amerykanów w Afganistanie jednej z najsilniejszych niejądrowych bomb. W oświadczeniu mówi się, że nie było „ani zabitych, ani rannych”.
 • @Zorion 16:25:39
  Korea Płn. dokonała nieudanej próby rakietowej?...Próba udała się a media grzecznie kłamią. Pod czyje dyktando ? Wiadomo. Ta południowo koreańska marionetka razem z wywiadem USA dostaje ataku zidiocenia na temat Kima i tych jego prób. Co to znaczy ? "...pocisk eksplodował zaraz po starcie" ? Jeśli to była próba to pocisk nie mógł być uzbrojony zatem jeśli coś eksplodowało to debilizm w mózgach wrogów Kima, którzy stają się jemu podobni. Na zmartwienie rozsądnych ludzi na świecie. Pewnie Pentagon, zatrudnił szamana Czejenów, a on rzucił klątwę!! To jest najpewniej wpływ amerykańskiego nacisku, że rakieta eksplodowała zaraz po starcie a nie gdzieś dalej. Eksplodował? Po starcie eksplodował? Gdyby eksplodował przed startem, to można się martwić, ale po starcie?
  Po starcie jak eksploduje, to wszyscy się cieszą. Sam widziałem! Jak kupiłem cała partię takich azjatyckich rakiet typ "chińskie ognie". Podczas prób wystrzelenia każda po starcie eksplodowała. Wiadomo - chińszczyzna! A dzieci i pełnoletni cieszyli się jak dzieci!
 • @Zorion
  Korea Północna zabiera głos ws. nieudanego startu. Północnokoreańskie MSZ skomentowało doniesienia mediów o nieudanym wystrzeleniu pocisku balistycznego. Jak podkreślono, oficjalnie nie informowano o starcie, ale jeśli nawet został przeprowadzony, jest to normalny proces. (Eksperci nie wykluczają, że mógł to być pocisk balistyczny średniego zasięgu KN-15.)„Szanowny najwyższy przywódca, towarzysz Kim Dzong Un w swoim orędziu noworocznym podkreślił, że przygotowania do startów testowych pocisków balistycznych znajdują się na finalnym etapie. Wielokrotnie informowaliśmy, że w każdej chwili, gdy zdecyduje o tym nasz przywódca Kim Dzong Un, można będzie zastosować taki środek. Działania mające na celu doskonalenie sił jądrowych służą do samoobrony naszego kraju i są wysiłkami zmierzającymi do zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim. Suwerenne państwo ma na to prawo – powiedział Kim Jong Un, wiceszef Departamentu Europy północnokoreańskiego MSZ. „Pojawiła się kwestia, że niedawno wystrzeliliśmy pocisk, ale oficjalnie nie poinformowano o tym. Jeśli tak, jest to normalny proces, mający na celu zwiększenie możliwości sił jądrowego odstraszania naszego kraju, i nie ma w tym nic zaskakującego. Nie zawsze takie rzeczy podaje się do prasy” – zaznaczył dyplomata. Jak dodał, KRLD będzie zwiększać możliwości do przeprowadzenia prewencyjnego ataku jądrowego, dopóki USA nie zrezygnują z „szantażu nuklearnego”.
  „Od lat 50. ubiegłego wieku USA stale grożą i szantażują nasz kraj bronią jądrową, a administracja Busha uznała nas za oś zła, włączając odmowę uznania naszego reżimu do polityki państwowej i wciągając nasz kraj na listę obiektów prewencyjnego ataku jądrowego” – zaznaczył Kim Jong Un. I dalej: „Obecnie USA przeprowadzają wspólne z Koreą Południową manewry, mobilizując bombowce i lotniskowce do wojny nuklearnej i praktycznie ćwicząc atak na nasz kraj. Wielokrotnie oświadczaliśmy, że dopóki będzie trwał szantaż nuklearny ze strony USA i ich satelitów, dopóki nie ucichnie szum wokół militaryzowanych igrzysk, będziemy zwiększać swoje zdolności do samoobrony i do prewencyjnego ataku jądrowego”. Jego zdaniem „lekcja Jugosławii, Iraku i Libii, ostatni atak USA w Syrii świadczą o tym, że jedynie potężna siła odstraszania umożliwia obronę suwerenności i daje prawo do istnienia państwa”. Ps..Kim ma rację!
 • @kula Lis 67 17:51:15
  Mnie by bardzo interesowało porównanie potęg militarnych krajów z podaniem
  Zaludnienia, ilości osób zdolnych do udziału w wojnie,
  Ilości żołnierzy
  Ilości generałów
  Ilości czołgów, armat, innych pojazdów opancerzonych,
  Samolotów, helikopterów, okrętów wojennych nawodnych i podwodnych
  Ilości pocisków rakietowych, w tym balistycznych i ilości głowić nuklearnych
  Oczywiście Korei Północnej i…
  .... Polski
 • @Oświat 19:49:51
  Porównanie potęg militarnych Korei Północnej 120tys km i 25 mln ludności z armią 700 tys! i 10 mln rezerwy!...KRLD proszę bardzo przeczytajcie z czym Polska do KRLD może fiknąć! Największym atutem KAL są elitarne oddziały sił specjalnych w liczbie 180 tysięcy żołnierzy. Stawiają Koreę Północną na trzecim miejscu pod względem ich liczebności pośród wszystkich armii na świecie! https://pl.wikipedia.org/wiki/Korea%C5%84ska_Armia_Ludowa i…Polski....Polska: 26 tys szeregowców+42 tys oficerów i podoficerów! 200 generałów! Czyli Polskę oni by samymi siłami specjalnymi zdobyli nie mówiąc już o ich armii, ilości czołgów, samolotów, okrętów, rakiet i obrony przeciw lotn.etc..etc...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031