Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
68 postów 1246 komentarzy

Winny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przesłuchałem go i nie stwierdziłem, aby był winny postawionych mu zarzutów. Wtedy raz jeszcze Piłat powiedział: „Dlaczego chcecie Go ukrzyżować ? "

Ostatecznie wyrok wydał jednak Poncjusz Piłat, pomysłodawcą zabicia Jezusa Chrystusa był Józef Kajfasz, a naciski na prefekta czyniła żydowska elita polityczna i religijna – Sanhedryn. Swój zły wkład w wydanie wyroku mieli również fałszywi świadkowie przez Żydów powołani. Historyczne rozpatrywanie procesu Jezusa Chrystusa pokazuje wiele współczesnych i nam patologii społeczeństwa pozbawionego jednego i konkretnego ośrodka władzy, żyjącego w zawieszeniu między anarchią, demokracją, arystokracją a monarchią.

.Na początku w zintegrowanym środowisku programistycznym polecenie „winny” nie było poleceniem branym pod uwagę przy tworzeniu oprogramowania podstawowego . Po stworzeniu człowieka, haker ciekawy wszystkiego nowego zaciekawił się nim, w sposób demonstrujący pogardę dla jego stwórcy. Wirus „ winny” spowodowała szczepionka, którą naczelny haker wstrzyknął podstępnie do programu, oczywiście szczepionka jest wieloskładnikowa i zawiera też inne wirusy . I tak zaczynają się oskarżenia , najpierw mężczyzna oskarża kobietę, potem kobieta oskarża węża, a wąż nie oskarża nikogo, gdyż wąż jest aniołem a oni nigdy się nie cofają

  Bardzo kamerdynerzy hakera się natrudzili przez tysiące lat , aby po wgraniu wirus utrzymać polecenie „ winny” w podstawowym oprogramowaniu rezydentów systemu. Każdy człowiek jest narażony na konfrontację z tym poleceniem , gdyż nadrzędnym celem wirusa jest wywołanie reakcji i działań człowieka na to polecenie.Polecenie to jest głównie wzmacniaczem strachu i agresji, wzmacnia te podstawowe naturalne programy .

Na każdym poziomie naszego życia, w rodzinach, firmach, kościołach, mediach, filmach, forach , …. spotykamy się z oskarżeniami , szukaniem winnych, gdyż celem wirusa jest oskarżanie nas codziennie , systematyczne budowanie poczucia winy , wywołanie reakcji, oraz hodowla środowiska przyjaznego dla wirusa.

Taka wielowiekowa indoktrynacja, taki chów i staliśmy się rojem żądlących szerszeni oskarżycieli szukających winnych i żądlących .Im więcej użądleń otrzyma osobnik tym więcej ich sam zada, tak to ma działać. Rośnie poczucie winy , narasta jak wrzód , człowiek staje się w oczach innych i własnych mało wartościową istotą . Strach przed karą się budzi ,potem człowiek zaczyna się bronić , walczy i …przegrywa.

W rodzinie jesteś oskarżany że czegoś tam nie robisz, albo że coś robisz, co jest niekompatybilne z obrazem wyobrażeń domowników. Od najmłodszych lat dziecko styka się z winą, gdyż jest oskarżane i karane z byle powodu, przez tych których kocha i którym ufa najbardziej. Wychodzisz z kościoła po naukach rekolekcyjnych z poczuciem winy za grzechy swoje, gdyż jesteś grzesznikiem, postępujesz niezgodnie z nauką Kościoła i musisz to przyjąć do świadomości że jesteś winny , mówisz- ” moja wina, moja wina…” jesteś winny musisz coś z tym zrobić. Jesteś winny w pracy, gdyż coś ci się nie udało, albo komuś coś się nie udało, a Ty mogłeś być przyczyną, strach uruchamia natychmiast mechanizmy obronne, strach działa szybko i instynktownie.

Strach osiąga prędkość światła gdy zagrożony jest byt , w przypadku zidentyfikowania zagrożenia jako granicznego wypluwa jad agresji obronnej. Jeszcze trzeba by wspomnieć o samooskarżaniu się i obwinianiu siebie , tutaj wirus jest tak mocno zaadaptowany że atakuje bezpośrednio nosiciela i niejednokrotnie sam nosiciel wymierza sobie karę za winy często niepopełnione. Człowiek oskarżany zazwyczaj zaczyna się bronić na sposób odpowiedni do zidentyfikowanego zagrożenia . zaczyna się bać , izoluje się , bywa że reaguje impulsywnie a często nawet agresywnie i nieprzewidywalnie , stąd już blisko do nieszczęść .

Tym sposobem obwinianie, zwalanie winy, oskarżanie się wzajemne staje się przyczyną rozbijania więzi w rodzinie , grupach , społecznościach i nawet całym narodzie. Niestety jest to bezwzględnie wykorzystywane przeciwko nam od wieków , ponieważ rozbita rodzina, rozbita grupa, rozbita społeczność ,rozbity naród – nie stwarzają problemów w zarządzaniu nimi i grabieniu ich.

Profilaktyka wydaje się prosta – przestać oskarżać się wzajemnie, zawsze szukać rozwiązań a nie winnego.

Tylko kto ma to wbijać Polakom do głowy ?- Wbijać!

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "zawsze szukać rozwiązań a nie winnego."

  Mam! Kara śmierci...
 • @ Autor
  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 16:55:07
  /Mam! Kara śmierci../ No właśnie, dać każdemu prawo wykonywania wyroku po oskarżeniach i mielibyśmy scementowane relacje międzyludzkie na amen.

  thx for stars - pozdrawiam
 • @Zorion 17:24:15
  "No właśnie, dać każdemu prawo wykonywania wyroku po oskarżeniach i..."

  Zaro, zaro! Dyć my som w Ełropie i to sund a nie zwykłen ludź wyroki daje ;-)

  Ale tak na serio - zniesienie kary śmierci to wstęp do totalnej degrengolady. Tak myślę. Nie tylko ja.
 • @
  Nie wiem na ile dokladnie znasz Biblie autorze notki.

  Wtedy, kiedy Pan Jezus zostal oskarzony, a Pilat byl sedzia sprawiedliwym, jednak zawislym, bo szantazowanym przez starszyzne zydowska(judejska), przez 'Kaplanow' (nie Boga, a judejczykow), wiec zgodzil sie z nimi, lecz umyl rece....

  Teraz Pis (a przedtem w ZSRR) czyni dokladnie to samo. Sedziowie maja byc polittyczni, bac sie bicza poliycznego....

  Jak to dobrze, ze nie mieszkam w Polsce. Wspolczuje rodakom mieszkajacym w Polsce.
 • @Bara-bar 22:24:22
  Dzięki za współczucie.

  Wesołych Świąt!
 • @Bara-bar 22:24:22
  "Wspolczuje rodakom mieszkajacym w Polsce."

  Współczuję współczującym współczucia....
 • @Jasiek 10:20:35
  Z taka fantazja zajedziesz daleko, az tam gdzie Bartek Maciewicz (lokalj Macierewicza dotarl):)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031