Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

Drapieżnik się wyrywa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drapieżnik targa się i wyrywa, wypatruje ofiary, łańcuch coraz bardziej napięty, najsłabsze ogniwo puści…

Wszystko wskazuje na to że USA przygotowują się do wojny globalnej, chodzi o utrzymanie pozycji cesarza świata, jaka została zdobyta przy użyciu II wojny światowej. II wojna światowa zneutralizowała europejskie potęgi kolonialne i pozwoliła na przejęcie ich dóbr i wpływów Stanom Zjednoczonym. Ponadto wojna światowa może pomóc w rozwiązaniu problemów wewnętrznych, które zaczynają się robić groźne i straszyć elity amerykańskie.

Tak się składa że Chiny na wielu obszarach już dawno wyprzedziły USA. Notuje się od dawna przyśpieszenie rozwoju rynku wewnętrznego Chin, który jak wiadomo ma znaczenie ogólnoświatowe i kształtuje rynek. Natomiast USA borykają się z poważnymi problemami gospodarczymi, którymi nie mogą sobie poradzić. Ilość służb siłowych w USA jest potężna, to na wypadek wojny domowej, która być może jest planowana, albo wybuchnie jako spontaniczna.

Obniżenie stopy życiowej narasta, a elity obwiniają nie siebie, tylko obcych, czyli Japończyków, Chińczyków, Hindusów, Singapurczyków, Tajwańczyków etc. Już zapomniano jak to z powodu zysków wyprowadzano firmy do Chin. Z roku na rok narasta ilość ludzi bezdomnych. Powstaje coraz więcej miasteczek namiotowych i kempingowych na obrzeżach wielkich miast, tworzonych przez ludzi bez dachu nad głowami. Narastający proces upadku wielkich metropolii amerykańskich wynika z upadku tradycyjnego przemysłu, który opierał się na ludzkiej sile roboczej, i na firmach, które produkowały w USA a nie na wschodzie żeby było taniej i dla większych zysków.

Obecnie klasę, tak zwaną średnią, tworzą głównie urzędnicy federalni i stanowi, którzy niczego nie mają wspólnego z realną klasą średnią poza wysokością zarobków. Od jakiegoś czasu w atlantyckich satrapiach występuje tendencja, aby bronić giganty przed bankructwem, łożąc pieniądze siłą wyrwane z kieszeni przeciętnych ludzi, ciężko pracujących.

Chiny bacznie obserwują sytuację wewnętrzną w USA gdyż wiedzą , że jest to kraj posiadający nieobliczalną elitę, która od dawna nie liczy się ze swoimi niewolnikami, ale swoje porządki próbuje przenieść na grunt światowy. Ofiarą takiego podejścia są : Syria, Irak, Libia, Afganistan, Jemen i inne państwa. Władza widząc przed sobą niechybny upadek, staje się nieobliczalna, zdolna do najpodlejszych czynów, o czym świadczy ludobójstwo w Iraku, Afganistanie, Libii, Jemenie, Syrii i krajach afrykańskich.

Szykuje się kolejny epizod z udziałem Korei Północnej, która posiada wszystkie rodzaje broni, czyli chemiczną też. Tutaj oskarżenie będzie proste, z tym że Koreańczycy mogą próbować oddać w trybie natychmiastowym, a mają czym i też są nieobliczalni. Według szefa japońskiego rządu reżim północnokoreański może dysponować pociskami uzbrojonymi właśnie w sarin. Pan skośnooki zapomniał już chyba że ich bezpieczeństwo liczy się mniej niż bezpieczeństwo cywilów w przeddzień szaleńczego ataku na Hiroszimę i Nagasaki.

Wyzwanie dla Chin, Rosji, Europy czy Indii jest ogromne. Jedynie mądra i inteligentnie prowadzona polityka może ocalić świat od zagłady w sytuacji tragicznej, albowiem kondycja USA jest coraz gorsza. Nowy program zbrojeń tego kraju, przeprowadzony na wzór sprzed II wojny globalnej za prezydentury Franklina Delano Roosevelta świadczy o przygotowaniach wojennych na dużą skalę, podobnie jak to miało miejsce w roku 1938.

Rywalizacja osiągnęła nowy poziom, albowiem Niemcy umiejętnie, krok po kroku jednoczyły państwa na europejskim kontynencie wokół siebie, aż w końcu utworzyły niby państwo w postaci Unii, która daje im lepszy start na pozycje światowego lidera. Polityka, umiejętnie prowadzona przez Niemcy, chowające swe imperialne cele pod płaszczykiem Unii, stanowi realne zagrożenie dla USA. Także wojna na Bliskim Wschodzie, który niejako graniczy z Unią, także powoduje liczne problemy i zagrożenia, osłabiające ten twór polityczny, aby nie wybił się ponad USA. Owe kroki wynikają z nienawiści do Europy elity z Wall Street, która jest posiadaczem USA.

Rosja próbuje mocniej przytrzymać łańcuch targającego się rottweilera, wspólny komunikat Rosji i Iranu jest jednoznaczny: jakakolwiek próba ataku na Syrię, skądkolwiek by pochodziła, spowoduje militarną ripostę ze strony Rosji i Iranu i ich sojuszników. „Operacja zrealizowana przez Stany Zjednoczone Ameryki była aktem agresji przeciwko Syrii: przekroczona została czerwona linia. Od tej chwili każda agresja spotka się z odpowiedzią siłową, a Stany Zjednoczone znają środki, którymi dysponujemy by tego dokonać”. Zagranie pokerowe, ale przynajmniej sprawy są jasne.

Chiny milczą zwracając jedynie uwagę na fakt, że ostatnie działania USA powodują ryzyko bezpośredniej konfrontacji Waszyngtonu z Moskwą.

Tylko kwestią czasu jest kiedy Rottweiler warknie: „ Sprawdzam”. Nas Polaków może spotkać zupełnie niespodziewany bieg wydarzeń, nie wszystko jest jasne w tym rozdaniu, gdyż wszyscy gracze mają karty pochowane w rękawach. Na zapleczu kasyna w pomieszczeniach biurowych daje się wyczuć poruszenie… poklepywanie po plecach Tru(m)pa może nie wystarczyć.

Nie należy zapominać że definicja pokoju dla USA jest jedna: Niech na całym świecie wojna, byle moja wieś spokojna.

KOMENTARZE

 • Właśnie koalicja pod wodzą USA zbombardowała przez pomyłkę ,"umiarkowaną" opozycję syryjską!
  Sojusznicy zidentyfikowali miejsce do bombardowania jak kryjówkę ISIS!
  Media syryjskie twierdzą, że była tam broń chemiczna i są spore straty w ludziach,zgineło 18 "opozycjonistów demokratycznych" oraz są liczne ofiary w ludnosci cywilnej!
  http://www.bbc.com/russian/news-39592255
 • Nad miejscem ataku sił koalicji pojawił sie żólty dym z rozbitych składów broni chemicznej.Informację móiwą żezginęło wiele osób
  cywilnych.

  https://youtu.be/9l1oYI-hWmY
 • Broń chemiczna ,której składy zostały zbombardowane należała do ISIS!
  https://youtu.be/YYfs4SIyQKg
 • @trojanka 18:36:30
  Za to jedyne słuszne media podają że Amerykanie dzielnie walczą z ISIS i właśnie...
  /Bomba, którą Stany Zjednoczone zrzuciły na terytorium Afganistanu, jest największą, jaką posiadają w swoim arsenale, nie licząc bomby nuklearnej - informuje CNN/

  Wielkie to szczęście , że żaden cywil nie zginął , nie mówiąc o dzieciach i kobietach w ciąży .


  pozdr
 • blisko, coraz bliżej
  Sytuacja na świecie jest bardzo poważna. Niektórzy myślą ze to gierki, inni droczą się kto ma więcej "pałera". Tak jak już gdzieś pisałem, wystrzelenie rakiet na Syrię było także pokazem siły w stosunku do Chin jeżeli chodzi o Północną Koreę. Proszę wysłuchać krótkiego wywiadu z Trumpem w którym nie bezpośrednio lecz jednoznacznie sugeruje iż w razie użycia przez Koreę broni masowego rażenia pozostanie z nich tylko plama.
  Dla nieznających angielskiego streszczę iż Trump mowi ze w stronę tamtego regionu płynie armada okrętów z lotniskowcem włącznie. Aby Korea nie łudziła się płyną tam także podwodne okręty które są bardziej śmiercionośne od całej armady z lotniskowcem włącznie.

  https://www.yahoo.com/news/trump-north-korea-sending-armada-144441920.html
 • @Stara Baba 19:20:55
  Takie mam wrażenie jakby drapieżnik był przez coś lub kogoś odciągany z Bliskiego Wschodu i Europy. Podobno Rosja zadeklarowała neutralność w przypadku ataku USA na Koreę ( ale to tylko gdzieś mi przemknęło i nie pamiętam gdzie to wyczytałem)

  pozdr
 • @Zorion 19:20:35
  Pokojowe narzędzie . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=i9H50tHiHjs
 • @
  Przed wyborami na Prezydenta pośród niezdecydowanych panowała żartobliwa opinia iż "my" na Trumpa zagłosujemy ale najpierw niech ktoś schowa mu ten "czerwony guzik". Przez ostatnie kilkadziesiąt lat strategią amerykańskiego militarnego biznesu i Pentagonu było gonienie króliczka. Obawiam się że Trump wymyka się spod kontroli banksterow i za jego kadencji, niektóre konflikty chce doprowadzić do końca i sprawę zamknąć.
 • To zastały syryjskie wojska ,w jednej z dzielnic Aleppo po wyzwoleniu jej od "umiarkowanej opozycji i ISIS
  Zamęczone dzieci, wcześniej torturowane ,torturowani mężczyźni i zgwałcone kobiety!!

  http://newsdonbass.ru/vojna/siriya/prestupleniya-igil-daish/1317-terroristy-igil-iznasilovali-i-zapytali-do-smerti-detej-v-aleppo-pod-molchanie-zapadnoj-pressy-21-foto-video.html
 • @Stara Baba 19:34:57
  Oby mu się udało!!!
 • @Stara Baba 19:34:57
  Co Ty tutaj gadasz za glupoty, loo matko.
  : )))
 • ...
  Czesc Zorion,
  Niedokladny, niedopowiedziany, a w niektorych miejscach nie zgodny logika i prawda tekst prezentujace Twoje wnioski.
  Plus za proby zrozumienia.
 • @eonmark 20:12:57
  .... ja także pozdrawiam :-)))))
 • @Zorion 19:31:02
  Nikt drapieznika nid odciaga od bliskiego wschodu.
  Drapieznik nie jest glupi i jak slyszy ( jezeli wogole) ze rosja zapewnia o swojej neutralnosci w razie ataku na kore, to nie lecie na leb na szyje bo nie rozumie prawidel popuch.
  Dziecinne pojmowanie znaczenia wydarzen.

  Zastanow sie przez chwile.
  W trakcie kampani, trump obiecywal ze wsadzi hilary za kratki, czy tez przynajmniej zarzadzi dochodzenie, ale juz po ogloszeniu wynikow do zgromadzonych ludzi na wiecu poparcia powiedzial ze 'teraz to juz nie wazne, wczesniej bylo, teraz zapomnijcie o tym.
  Na imprezie inauguracyjnej wymusil owacje na stojaco dla clintonow...
  W koncu wraz z bilem bawil sie u kolesia aka 'great fun' od lolity express.
  Mowil, w trakcie kampani, ze hilary jak wygra rozleta 3 wojne atakujac syrie...
  Dlugo nie trzeba bylo czekac zeby zmienil zdanie o syrii i assadzie...
  W kampani odgrazal sie ze nato jest przestarzale i straci na znaczeniu...
  Teraz zmienia zdanie...ale...uzaleznil je od tego ze nato 'zaczelo' bardziej angazowac sie w akcje przeciwko terroryzmowi...czyli...koles mowi ze jak gang nato zacznie 'grac' ze zdwojona sila w gre pt. "Walka z globalnym terroryzmem" , organizacja bedzie cool man...
  Ci ktorzy byli zapatrzeni w trumpa jako outsidera majacego osuszyc bagno i wygaszac konflikty zawracajac amerykanska aktywnosc w kierunku spraw wewnetrznych, juz powinni nie miec zadnych watpliwosci ze cwaniak jest aktorem globalostow wypelniajacym ich plany.
  Oczywiscie nie jest to nadal dla wielu oczywiste, niektorzy tlumacza to pdstepnym manipulowaniem trumpa przez deep state, inni naiwnoscia, jeszcze inni widza w tym geniusz trumpa i jego podstep wzgledem elit...
  Ale.sprawa jest niezwykle prosta.
  Czesc rzeczy ktore trump mowil, byla wyborczym gownem...
  Czesc byla prawdziwa.
  Jak oddzielic prawde od klamstwa, co z tego co trump obiecywal bylo prawda a co nie?
  Wszystkonco brzmialo jak szansa na pokoj i stabilizacje...ehhhh, bylo klamstwem.
  Tam jednak gdzie obietnice trumpa, czesto niezrozumiale, niezauwazane, lub niedoceniane, niosly ze soba zapowiedz poglebiania sie chaosu wiodacego w kierunku globalnej destabilizacji...teraz bedzie juz latwo...byly szczere.

  Jakie wiec byly te wazne, szczere zapowiedzi?

  Z tych 'kosmetycznych', ograniczenie wolnosci internetu.
  Co?
  Jak moglonto komukolwiek umknac?
  A umknelo.
  Teoretykom spisku, mediom glownego nurtu, opozycji.

  Te duzego kalibru sprowadzaja sie do zlej umowy z iranem, zlej umowy dla izraela oraz...arabia saudyjska stoi za 9/11.
  I te duze, podczas inauguracji, zostaly sprzedane pod haslem 'Godzina Akcji' charakteryzujaca sie 'eradykacja'.

  Trump zamieszany w 'koniec swiata' zapowoadano 50 lat temu a putina 35 lat.
  I obie postacie zbiegaja sie w czasie i przestrzeni jako bohater i anty bohater stojacy po obu stronach dialektycznego podzialu uszytego przez te same sily z cienia.
 • @Stara Baba 20:26:08
  Trump wymyka sie spd kobtroli banksterow???
  Gdybys znal 'ich' plan wiedzialbys ze cwaniaczek realizuje go zgodnie z harmonogramem
 • @Stara Baba 20:26:08
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ironia jest zamierzona, szczypie zebys wysilil sie bardziej, chociaz i tak niezle sobie z tym dajesz rade na tle sieciowych orlow geopolityki.
 • @eonmark 20:15:58
  Wiem, tak jakoś mnie na spontan wzięło i poszło. Mysle że działania spontaniczne też nie są obce polityce, gdyż są nieprzewidywalne.
  Prawie na pewno Trump jest agentem istot pozaziemskich noszących śmieszne czapki .

  pozdr
 • @eonmark 20:46:27
  :-) dobrze wiedzieć że ktoś na Neonie zna plan banksterów.
 • @Zorion 20:53:12
  Jezeli masz na mysli niebieskie male istotki biegajace we frygijskich czapkach, to nie one kontroluja trumpa.
  : )
  Mozna sie smiac, jeszcze nie zabronili.
  ; )
 • @Zorion 20:53:12
  Nieprzewidywalny moze byc rzut butem w pajaca w trakcie kongerencji prasowej...
  Reszta wydarzen ktorych ton nadaja okreslone 'gabinety' jest przemyslana, lub znana jako jedna z mozliwych wypadkowych.
 • @Zorion 19:31:02
  http://wrealu24.pl/images/2017/04/kim_dzong_un_afp_600.jpeg PILNE! Korea Północna przygotowuje pocisk nuklearny i wydala wszystkich obcokrajowców! SZOK! Korea Północna ogłosiła pełną gotowość zbrojną i militarną. Ma to być odpowiedź na ostatnie działania USA w Syrii. Dojdzie do wojny światowej? Informacje, które docierają do nas są szokujące. Korea Północna na specjalnie zwołanym posiedzeniu poinformowała o tych zajściach i swoich planach. Zagranicznym korespondentom miały zostać odebrane telefony, komputery i tablety, nie ma szans się z nimi skontaktować - mają zostać w niedługim czasie wydaleni z tego komunistycznego kraju.
  Kim Dzong Un ogłosił pełną gotowość bojową i militarną - ma to być odpowiedź na działania USA i prezydenta Donalda Trumpa. Jedną z pierwszych decyzji podjętych przez reżim jest NATYCHMIASTOWA ewakuacja ze stolicy, przede wszystkim dziennikarzy według różnych szacunków może chodzić nawet o 600 tysięcy ludzi, w tym 200 zagranicznych dziennikarzy czytamy na portalu pikio.pl
  Mamy do czynienia z kompletnym chaosem informacyjnym. Jeden szczegół wyłania się z tego bałaganu, że ma być odpalony pocisk nuklearny, póki co nie wiadomo w jakim kierunku.
  "Z OSTATNIEJ CHWILI!
  Korea Północna w reakcji na działania militarne USA, Chin, Korei Pd. i Japonii, które otoczyły państwo Kim Dzong Una rozpoczęła przygotowania do wojny. Na specjalnie zwołanej konferencji władze nakazały NATYCHMIAST wynieść się z kraju wszystkim obcokrajowcom, w tym przede wszystkim dziennikarzom zagranicznym" czytamy na portalu Zamachy i Wojny. Bądź na bieżąco. Czekamy na rozwój wydarzeń...
 • @Stara Baba 20:55:40
  Alez to nic trudnego.
  Wystarczy umiec czytac.
  Myslisz ze plany sie chowa pod poduszka w sypialni sorosa?

  : )))

  Schowali je w swiatlach latarni.
  Wiesz dlaczego zapowiadaja wszystkie wydarzenia z wyprzedzeniem czasu?
 • @kula Lis 67 21:04:55
  To jest właśnie nieprzewidywalne zachowanie. Inni by trzymali obcokrajowców żeby się usmażyli z ich ludźmi, a on ich wygania, ciekawe.

  pozdr
 • @Zorion 21:09:43
  Nieprzewidywalne dla zwyczajnego czlowieka, ale chyba nie sadzisz ze korea polnocna tak sama sobie zaistniala jako groteskowy wybryk natury?
  Ktos ich wspieral a ze chiny wsparly stany, to i pn. Korea ma swoj sens w istnieniu...
  Zeby przeprowadzic globalne,planetarne zbiory, trzeba myslec i dzialc na wielka skale...trzeba tez chodowac i utrzymywac miejsca zapalne...na okreslona godzine.
  To taka 'irracjonalna inwrstycja'.
  Nie ma przypadkow i nic nie dzieje sie samo.
 • @Nibiru 21:08:14
  Czesc Marek,
  : )
 • @Nibiru 21:08:14
  Czyli istoty pozaziemskie noszące śmieszne czapki przenoszą się do Chin.
  Jest to bardzo prawdopodobne.


  pozdr
 • @Zorion 21:20:05
  Nie musza sie przenosic tam gdzie juz sa.
  Sa cialem i duchem pieniadza ktorym realizuja kosmiczna kulminacje.
  Przez pol wieku kursowali miedzy kolejnymj marionetkami partyjnymi panstwa srodka...i nie tylko, nke tylko...
 • Zorion
  Atak uprzedzający na KRLD: przygotowanie do wojny czy PR Trumpa? Japonia wysoko ocenia stanowisko administracji amerykańskiego prezydenta, które nie wyklucza użycia siły wojskowej przeciwko Korei Północnej - oświadczył sekretarz generalny gabinetu ministrów Japonii Yoshihide Suga. Korea Południowa natomiast sprzeciwiła się atakowi uprzedzającemu na KRLD, tłumacząc, że grozi on także jej własnej ludności. Wydawałoby się, że rozmieszczenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej na Półwyspie Koreańskim powinno było ugruntować poparcie Seulu dla każdego bezwzględnego ruchu Ameryki wobec Korei Północnej. A jednak stanowiska dwóch głównych sojuszników USA w regionie Azji i Pacyfiku okazały się sprzeczne, gdy zaczęto mówić o realnym użyciu siły wojskowej przeciwko KRLD.

  Zdaniem eksperta wiodącego Ośrodka Badań nad Japonią Instytutu Dalekiego Wschodu RAN Wiktora Pawliatenko, wyjaśnić to można bardzo prosto: odległością. W przypadku uderzenia odwetowego Seul ryzykuje znaczniej więcej niż Japonia. Aby osiągnąć terytorium Korei Południowej północnokoreańskie rakiety muszą pokonać odległość zaledwie 60 km, podczas gdy do Japonii będą lecieć ponad 1000 km. Obawy Seulu są więc jak najbardziej uzasadnione. Przy tym rozbieżne stanowiska Tokio i Seulu w kwestii możliwych konsekwencji ataku uprzedzającego na KRLD pokazały, że trójstronny sojusz USA-Republika Korei-Japonia w regionie Azji i Pacyfiku nie jest aż tak monolitowy i są w nim słabe miejsca. W kontekście zamętu informacyjnego wokół ataku rakietowego USA na Syrię, Trump chciałby oczywiście ugruntować swój wizerunek „stanowczego prezydenta" i nie przestaje badać, dokąd rozciągają się granice tego, co dozwolone na arenie międzynarodowej. I tak oto Trump mówi, że jego kraj gotów jest samodzielnie uporać się z problemem Korei Północnej i, jakby na poparcie swoich słów, wysyła w stronę KRLD grupę uderzeniową na czele z lotniskowcem „Carl Vinson". Ponadto, jak pisze The Wall Street Journal, Trump poprosił przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga, by ten podał do wiadomości północnokoreańskiego kierownictwa, że Waszyngton ma na swoim wyposażeniu nie tylko lotniskowce.

  Jeśli za rządów Obamy wsparcie Ameryki pozwalało Korei Południowej zwiększać siły wojskowe, nie grożąc nieprzewidywalnym i nieuzgodnionym z krajami sojuszniczymi atakiem na KRLD, to działań Trumpa praktycznie nie da się przewidzieć. W sytuacji gdy amerykański prezydent podejmie zdecydowane działania, to zdaniem dyrektora Ośrodka Badań Koreańskich Instytutu Dalekiego Wschodu RAN Aleksandra Żebina, mogą zakończyć się one katastrofą dla całego Półwyspu Koreańskiego: w Korei Południowej działa około 30 instalacji atomowych. Nawet w przypadku użycia zwykłych bomb i pocisków może dojść do uszkodzenia kilku obiektów atomowych. Rezultat: 5-6 katastrof czarnobylskich na powierzchni 99 km2, która w jedno mgnienie może przekształcić się w miejsce, gdzie ludzie zwyczajnie nie będą mieli, gdzie żyć. Widać na tym przykładzie, jak bardzo zależy Amerykanom na tym, by ich sojusznikom dobrze się powodziło. Mając na uwadze niedawne wydarzenia w Syrii, podobnej awantury na Półwyspie Koreańskim nie da się wykluczyć.

  Są jednak argumenty przemawiające za tym, że USA mimo wszystko nie dopuszczą pośpiechu względem Korei Północnej. Przy całym swoim awanturnictwie Pentagon nie może nie brać pod uwagę tego, że w przypadku uderzenia na Koreę Północną, amerykańskie tomahawki polecą bezpośrednio w stronę granic Rosji i Chin. A to już bardziej niebezpieczny scenariusz niż pokazowy atak na Syrię — zaznacza Aleksander Żebin.

  „Rosja nie może biernie patrzeć, aż amerykańskie rakiety przez pomyłkę wlecą na jej terytorium. Będzie zmuszona zestrzeliwać je już nad terytorium Korei Północnej. Tym bardziej, że Amerykanie nie znają — i sami to przyznają — wszystkich miejsc, w których zlokalizowane są północnokoreańskie obiekty atomowe i wyrzutnie ich rakiet. KRLD ma dzisiaj nie tylko stacjonarne wyrzutnie, silosy rakietowe, ale też ruchome, na ciągnikach. Być może dlatego Amerykanie nie zdecydowali się dotąd na atak na Koreę Północną. W czasie wojny w Iraku amerykańskie pociski trafiały, czy to przez pomyłkę czy to umyślnie, na terytoria sąsiednich krajów. W każdym razie tam były one znajdowane. Z wojennego punktu widzenia, możliwe działania zbrojne USA w Korei Północnej, w pobliżu granicy z Rosją i Chinami, i do tego jeszcze przeciwko państwu uzbrojonemu w broń nuklearną, wydają się szaleństwem. I świadczą o skrajnym awanturnictwie obecnej amerykańskiej administracji.

  Można odnieść wrażenie, że otoczenie Trumpa wykorzystuje jego brak doświadczenia w polityce zagranicznej, podpowiadając mu zbyt ryzykowne i niedyplomatyczne rozwiązania. Pozostaje nadzieja, że świadoma powyższych argumentów Ameryka ograniczy się wobec KRLD politycznym PR-em i stanowczymi słowami, a nie działaniami… Ps..Ameryka szuka przyczyny nowej wielkiej wojny. Sztab " agresywnych orłów" w USA z powodzeniem może wykorzystać Trumpa do podjęcia działań wojennych. Ten człowiek jest nieodpowiedzialny, wojna szykuje się i to dużymi krokami. USmeni potrzebują wojny ich długi utopią we krwi innych.
 • @kula Lis 67 21:56:56
  Witaj .Tu ciekawostka .Pozdrawiam Ciebie i Basię . http://x3.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_kcfjO5yH0k519I6etcyDSg89FYO0trX0,w400.jpg Ps. Zwróć uwagę na nośnik rakiet . Daje wiele do myślenia. Ave.
 • A Białe Kaski znowu ratują ludzkie życie!!i publikuja swoje bohaterskie czyny!
  https://pp.userapi.com/c837229/v837229103/37657/ykWl64fUcZk.jpg

  https://pp.userapi.com/c836425/v836425016/30d09/nkwCLVrAX6g.jpg
 • @kula Lis 67 21:56:56
  Operacje wojskowe na taka skale przygotowuje sie latami.To co sie dzieje nie jest spontaniczne.
 • @Zorion
  Notka rewelacyjna , zmusza do myślenia . Ave.
 • Najpierw chaos, wojny, a pozniej upragnione rozwiazanie:NWO.
  Rzad Swiatowy.Nigdy wiecej wojen.Szczescie powszechne.
 • @staszek kieliszek 23:12:43
  Polecam. http://stanica.salon24.pl/771225,tomahawki-cia-zaplacila-washington-post-za-podzeganie-do-wojny
 • @Repsol 23:31:51
  Salon 24 zalozyla byla baletnica z Kongresowej w Warszawie.Renata Rudecka z Przemysla.Mieszkalem z jej przyjacielem , Tadkiem Kalinowskim w akademiku Politechniki Krakowskiej przez 2 lata.Oboje Zydzi.Przyjemni ludzie w obejsciu ale nienawisc do kosciola katolickiego nieuzasadniona.Sprzedali ten portal, zarobili i chwala im za to.Historia.
 • @staszek kieliszek 09:34:22
  Dodam tylko fragment z netu:"Wspomnienie zostało też po podziemnej restauracji Kongresowej, która w PRL należała do elitarnych i najwykwintniejszych z kategorią S (superluks). Jak pisał Jarosław Zieliński w książce "Pałac Kultury i Nauki", lokal ten "był dostępny tylko dla partyjno-rządowych przedstawicieli, reprezentantów »prywatnej inicjatywy « o zasobniejszym portfelu, cinkciarzy i »niebieskich ptaków «, luksusowych prostytutek i zagranicznych turystów, głównie ze strefy dewizowej. Dopiero w późniejszych dekadach restauracja straciła rangę i zasłynęła z nowej atrakcji - striptizu". Teraz działa tu Club Mirage, a kultowa fontanna wciąż tryska."
 • @staszek kieliszek PAMIĘTASZ TO..
  ""President Obama has almost doubled our national debt to more than $19 trillion, and growing," Trump said. "Yet what do we have to show for it? Our roads and bridges are falling apart, our airports are in third-world condition, and 43 million Americans are on food stamps."
  Niech ten pan zajmie się wprzódy sprawami, o których mówił zanim go wybrano. Chyba nie liczy, że uda mu się potrzebne pieniądze gdzieś w świecie komuś zrabować? ;)
 • @Repsol 22:03:22
  Wystarczy aby Korea dokonała ataku na ta armadę USA w odległości 100km i ta armada stanie się metalową brytfanną, USA zdetonowała atomówkę na Oceanie Spokojnym kilkaset km od Honolulu na Hawajach i impuls EPM uszkodził elektrownie, a w tedy komputerów nie było, więc co się stanie jak taki impuls uderzy w tą armadę..?
 • @staszek kieliszek 22:15:11
  Snowden ujawnia, co faktycznie zniszczyła amerykańska bomba w Afganistanie...Były pracownik amerykańskich służb wywiadowczych Edward Snowden napisał na Twitterze, że Amerykanie zbombardowali w Afganistanie tunele bojowników, zbudowane za amerykańskie pieniądze.
  Chodzi o kompleksu schronów, tuneli, pieczar nazywanych Tora Bora w afgańskiej prowincji Nangarhar. Na potwierdzenie swoich słów Snowden podaje cytaty z artykuły, który opublikował „The New York Times”.
  Tora Bora była ufortyfikowaną bazą, kompleksem wybudowanym dla mudżahedinów, częściowo za pieniądze CIA pisze amerykańska gazeta. Ps..Niszczą dowody, tak w Syrii, gdzie PI miało broń chemiczną, teraz Afganistan...pali się pod tyłkami oj pali.
 • @staszek kieliszek 22:15:11
  ,, Operacje wojskowe na taka skale przygotowuje sie latami ,, .
  Masz rację . Zapewne są to plany a. b .c .... po to budowano super komputery by symulowały rzeczywistość . USA , a raczej ci co się pod nią podszywają dążą do ostatecznego rozwiązania . Muszą to zrobić zanim stracą przewagę militarną . Obserwowane nienormalne zachowania od około dwóch , lat służą do wywołania chaosu i on już jest . Kłamstwa i sprzeczne decyzje nie pozwalają na odrobinę zaufania , to musi się źle skończyć . Nie wierzę , by ta armada amerykańska płynęła dla Koreańczyków . Jest jednak możliwe zniszczenie półwyspu by wywołać przerażenie i strach w pozostałych krajach . Nikt amerykanów nie będzie pytał czy mają racje .
 • @fabi 12:42:27
  " Z wysokich koturnów na wielkiej scenie politycznej na ogół nie widać małych scenek, które dzieją się blisko ziemi. A to te drobiazgi są solą życia.

  Pisze na FB Igor Markow: „Moskiewska kolejka podmiejska. Sobota. Pasażerowie drzemią. Wtem jeden z mężczyzn podrywa się z miejsca z błyskiem w oku: Trump zadzwonił – krzyczy na cały wagon. Ludzie wstają, w uniesieniu obejmują się, całują, wzajem sobie winszują tego szczęścia niesłychanego. Po senności nie zostało ani śladu. Po wagonie rozszedł się przyjemny zapach #trumpnash, wszyscy zadowoleni tacy. Stacja. Mężczyzna, który przekazał szczęsną wieść o telefonie Trumpa, wysiadł. Pociąg ruszył. Pasażerowie zorientowali się, że ich portfele gdzieś zniknęły”. "
 • Chińczycy są najrozsądniejsi z tego towarzytwa.
  Prizestrzegają przed wojną. Pan Kim zbroi się, bo jego kraj jest uznawany za czarną owcę z embargiem nałożonym przez resztę świata, izolowanym. W opinii publicznej Korea Pn jest krajem totalitarnym z zamordyzmem. Ale skoro kołują nas dezinformacją, to dlaczego mamy im wierzyć. Może to tylko biedny kraj a pozostali nie ułatwiają im jako takiego dobrobytu. Korea południowa też ma broń atomową . Nikomu to nie przeszkadza, bo uny mają tam wpływy. Tramp nie zachowa swojego wizerunku, jeśli te jego pogróżki to strachy na lachy. Pan Kim również, słowo się rzekło. Nie wiadomo jak z tego wybrną. Chiny niekoniecznie wzięły stronę USA, po prostu nie chcą wojny. Muszą się też bronić na wypadek realnego zagrożenia. Może nie wierzą ani jednej ani drugiej stronie.
 • @staszek kieliszek
  Państwa nie mają przyjaciół, mają interesy. A propos wiz, np. Czesi mimo wiz turystycznych 90 dniowych, zostają cofnięci z granicy, to znaczy z lotniska, więc to wcale nie takie kolorowe, że jedziesz do USA na pewniaka a tu nagle OUT z lotniska, a na wizach turystycznych pracować nie wolno.
 • Korea Północna określiła cele ataku lotniczego w razie agresji USA
  W razie agresji ze strony Waszyngtonu Korea Północna zaatakuje amerykańskie bazy wojskowe i rezydencję prezydenta w Seulu – głosi oświadczenie przedstawiciela sztabu generalnego Koreańskiej Armii Ludowej. Podkreśla się, że Korea Północna uderzy atakiem odwetowym na USA w razie „politycznej, ekonomicznej i wojskowej prowokacji”.
  W ramach ewentualnych obiektów ataku wymieniono bazy wojskowe Stanów Zjednoczonych w Osanie, Kunsanie i Pchjontcheku, a także rezydencję prezydencką "Błękitny Dom", które szef sztabu generalnego grozi „obrócić w popiół w ciągu kilku minut”. Także przedstawiciel sztabu generalnego przypomniał, że rakiety Korei Północnej są wycelowane w bazy Stanów Zjednoczonych w Japonii oraz na terytorium USA. Sztab Generalny Korei Północnej oświadczył także o gotowości uderzyć w amerykański lotniskowiec Carl Vinson w razie agresji ze strony Stanów Zjednoczonych. Wcześniej media informowały, że USA mogą prewencyjnie uderzyć w Koreę Północną, aby zapobiec kolejnej próbie broni jądrowej. Podkreśla się, że USA już przerzuciły dwa niszczyciele bliżej brzegów Korei Północnej – okręty z pociskami manewrującymi Tomahawk znajdują się 300 mil od miejsca ewentualnych testów. Ps...Taka powinna być odpowiedź, dla tego międzynarodowego terrorysty USraela!! Koreańczycy przed paroma tygodniami ćwiczyli atak na lotniskowiec, torpeda albo pocisk manewrujący zamieni amerykański lotniskowiec Carl Vinson w razie agresji ze strony Stanów Zjednoczonych w kupkę popiołu. Mam o Kimie jak najgorsze zdanie. Jednak teraz powiedziałbym mu: Nie zniżaj się do poziomu tych oszalałych militarystów i nie wygrażaj niepotrzebnie pięścią. Napadną. No to będziecie się bronić. Nie wy pierwsi będziecie ofiarami tego barbarzyńcy o nazwie USA choć teraz pod (podobno) innymi rządami. Nie wiem co myśleć. Wydaje mi się, że może to być blef ze strony sztabu generalnego Koreańskiej Armii Ludowej, ale chciałbym, by tak nie było i by naprawdę mogli dać pokaz odwetowy, nawet gdyby ich Południowo Koreańskich braci kosztowało to miliony istnień ludzkich, i tak samo Amerykańskich. Amerykanie będą się panoszyć, póki im ktoś nosa nie utrze. Liczyłem na Rosjan w Syrii. Gdybym miał te możliwości, to wszystkie Izraelskie samoloty pozostałyby na ziemi syryjskiej (zniszczone) , i pociski odwetowe poleciałyby w kierunku okrętów USA, które ostatnio wystrzeliły rakiety. Nie czułbym żadnego wyrzutu sumienia, a raczej odzew sprawiedliwości.
 • O Koreę płn. Chiny postawiły całą armię w stan gotowości.
  Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę?
  Przez AAP http://wolnosc24.pl/2017/04/13/chiny-postawily-cala-armie-w-stan-gotowosci-i-apeluja-o-pokojowe-rozwiazanie-kwestii-korei-polnocnej-chcesz-pokoju-szykuj-sie-na-wojne
  Chińskie wojska na terenie całego kraju zostały postawione w stan gotowości w związku z sytuacją wokół Korei Północnej. Tymczasem prezydent Chin, Xi Jinping powiedział Donaldowi Trumpowi, że kwestia Pjongjangu powinna zostać rozstrzygnięta pokojowo.
  Zdaje się, że prezydent Państwa Środka postępuje zgodnie z maksymą rzymskiego historyka Tytusa Liwiusza, który jeszcze przez narodzeniem Chrystusa powiedział: „jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”. Sprzeczne sygnały płyną z Pekinu. Z jednej strony armia została postawiona w stan gotowości. Z drugiej Xi apeluje o pokojowe rozwiązanie kwestii Korei Płn.
  Stan gotowości został ogłoszony we wszystkich okręgach wojskowych – podała pozarządowa organizacja z Hongkongu „Center for Human Rights and Democracy”. Alarm w pierwszej kolejności objął jednostki pancerne i zmechanizowane z prowincji Shandong, Zhejiang i Junan. Oddziały z 47 Grupy Armijnej miały dostać rozkaz przemieszczenia w stronę granicy z Koreą Północną.
  Według wcześniejszych doniesień przy granicy z Pjonjangiem jest już 150 tysięcy żołnierzy. Gotowe do szybkiej reakcji mają być rozmieszczone w tym regionie jednostki rakiet balistycznych – to informacje tajwańskiego dziennika „China Post”.
  Jak podaje „China Daily” Xi miał powiedzieć Trumpowi, że kwestia Półwyspu Koreańskiego powinna zostać rozstrzygnięta środkami pokojowymi, a Pekin chce kontynuować dialog z Waszyngtonem w tej sprawie.
  Prezydenci obu krajów odbyli rozmowę telefoniczna zaledwie kilka dni po ich spotkaniu w USA na Florydzie (6 i 7 kwietnia). Xi podkreślił, że Pekin jest za zażegnaniem problemu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim i czuje się odpowiedzialny za pokój w regionie.
  „Chiny twierdzą, że kwestia ta powinna zostać rozwiązana w sposób pokojowy i są gotowe utrzymać komunikację i koordynację ze Stanami Zjednoczonymi w tej sprawie” – napisano w oświadczeniu chińskiego MZS.
  Zobacz: Kim przygotował już ładunek nuklearny. „Odpalimy go w sobotę”. Demonstracja siły czy realna groźba przeciw flocie USA? Kim Dzong Un poinformował, że jeśli statki USA zbliżą się do wybrzeży Korei Północnej choćby o metr, odpowie wystrzeleniem pocisku nuklearnego. Ładunek jądrowy jest gotowy. W sobotę może dojść do jego detonacji w specjalnym tunelu. Premier Japonii obawia się też, że Pjongjang ma zdolność do instalacji broni chemicznej na głowicach rakiet. http://wolnosc24.pl/2017/04/13/kim-przygotowal-juz-ladunek-nuklearny-odpalimy-go-w-sobote-demonstracja-sily-czy-realna-grozba-przeciw-flocie-usa/
  Źródła: China Daily, konflikty.pl
 • @kula Lis 67 22:06:48
  Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem osiągnięć. Najważniejszym osiągnięciem jest pokonać wroga bez walki. Dlatego sprawą najwyższej wagi w wojnie jest rozbicie strategii wroga . Sun Tzu. Ave.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031