Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

W piaskownicy cuchnie gazem i prochem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mądry jest ten, kto umie wykorzystać sytuację.

Syria to nie tylko walka o wejście z gazem na rynek Europejski jednego z dwóch planowanych gazociągów: Amerykańskiego z Kataru przez Turcję do Europy i Rosyjskego i z Iranu do syryjskich portów nad Morzem Śródziemnym. Czyli wojna o to by mieć wyłączność na dostawy gazu do Europy na kilkadziesiąt lat, a przez to gigantyczne zyski i potężne wpływy w Europie. Stąd też prawdopodobnie ( EU) przygotowując przyszłość dla gazu, zdecydowała się na odejście od energii z węgla oraz atomu, by osiągnąć redukcję CO2 na swoim obszarze. Gaz ziemny pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50-60%. Polska oczywiście jest przodownikiem temacie smogu, media „polskie” zrobiłyby wszystko żeby odsunąć polski węgiel i wprowadzić gaz z najlepiej z Kataru.

Lobby producentów broni zaciera ręce , oni też są żywo zainteresowani żeby się coś działo gdyż wojna to zyski. Handel bronią na świecie wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat o ok. 10%. Prawie 30% światowego handlu bronią odbywa się na Bliskim Wschodzie. Warto przypomnieć, że trwa tam oczywiście wojna w Syrii, która choć jest wojną o stosunkowo niewielkiej intensywności, pozwala wypróbować i zareklamować w zasadzie wszystkie rodzaje broni naziemnej i powietrznej. Trwa tam jednak również inna wojna, w Jemenie, na który napadła Arabia Saudyjska, w której to wojnie amerykańskie czołgi Abrams są masowo niszczone rosyjskimi rakietami przeciwpancernymi Kornet.

Rosyjska akcja w Syrii stała się skuteczną akcją promocyjną zarówno rosyjskiego sprzętu wojskowego – w szczególności lotniczego i pancernego, jak i niemożliwą do przecenienia światową akcją promocyjną samej Rosji. Rosyjski sprzęt wojskowy, który ewentualni kupcy mogą oglądać dziś w akcji podczas wiadomości telewizyjnych, sprzedaje się dziś z dopiskiem „sprawdzone w prawdziwych warunkach bojowych”, Samoloty SU i MIG, jak również sprawdzone (skutecznie!) w boju i czołgi najnowszej generacji

Duże znaczenie mają oczywiście również ceny broni, którą Rosjanie sprzedają, ale ważne jest też co za tą ceną idzie. Rosyjskie samoloty są średnio o połowę tańsze od amerykańskich (przy porównywaniu tego, co można porównać oczywiście), ale co najważniejsze są sprzedawane zasadniczo bez ograniczeń dotyczących zarówno ich użycia jak i serwisowania. Jest to dokładnie odwrotnie niż robią Amerykanie, co znacząco ułatwia Moskwie handel.

Niezwykle ważną, jeśli nie najważniejszą korzyścią, jaką odnoszą Rosjanie z interwencji w Syrii, jest ich obraz, NOWY obraz Rosji, jaki powstaje w oczach ludzi na świecie. Moskwa zachowując (jak na razie) bardzo zachowawczą pozycję jedynie elementu wspierającego rząd w Damaszku w walce z terrorystami, ale odnosząc niewątpliwe, spektakularne wręcz sukcesy, buduje sobie obraz sojusznika, na którego można liczyć. Bardzo wyważone reakcje na turecką prowokację z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, daje obraz Putina jako faceta, który nie jest raptusem i z którym da się negocjować. Niestety po ostatnich wybrykach Trump zyskał sobie opinię człowieka niezrównoważonego po którym można spodziewać się wszystkiego.

 

Wykorzystano fragmenty  - //blogpublika.com/2017/04/09/co-cieszy-putina/

 

KOMENTARZE

  • @Zorion
    Ta piaskownica po prostu śmierdzi . 5* Pozdrawiam. http://www.energetyka24.com/569817,trump-konczy-wojne-z-weglem-decyzja-uderzy-w-konkurencyjnosc-ue-komentarz
  • @Repsol 21:38:54
    thx- ciekawy materiał, muszę dopiero znaleźć trochę czasu żeby to na spokojnie ogarnąć i... wykorzystać.

    pozdr.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031