Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

Wsi spokojna, wsi wesoła!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bardzo niebezpieczna dla narodu polskiego zaczyna się robić sytuacja na polskiej wsi. Daje się wyraźnie dostrzec programowe zatrzymanie rolnictwa indywidualnego na obszarach wiejskich.

Nie chodzi tutaj o jakieś sprawy infrastruktury wiejskiej czy poziomu życia , ale o rolę wsi w strukturze państwa i narodu. Wywód opieram na przykładzie wiosek polskich z okolic Beskidów w południowej Polsce.

 Przed wojną prawie każda rodzina żyła z pracy na roli, rzadko kto miał pracę w fabryce czy na państwowym. Wieś przeszła przez wojnę też z urazami, gdyż była dotknięta wysiedleniami i represjami natury lokalnej będącymi wynikiem donosicielstwa. Na majątki wysiedlonych sprowadzali Niemcy bauerów, ale ci i tak potem spierdalali z pierzynami i taboretami na wozach.

Ważną bardzo rolę wieś polska spełniła dla miasta polskiego, gdyż podczas okupacji zabezpieczała żywność dla obszarów miejskich, że nie wspomnę o schronieniu. Po wojnie wieś nastawiła się na kontynuację tego co przed wojną, a tu zonk bo nowe władze postawiły na rozwój przemysłu i budownictwo.

Tysiące chłopów znalazło pracę w budownictwie a potem w fabrykach, ciągle jednak  kontynuowali prace na roli. I tak po pracy w fabryce, (do której chłopisko niejednokrotnie dojeżdżało rowerem potem PKS-em ) chłop od razu zaprzęgał konia i walił w pole. Takie było wychowanie, tak to szło rozpędem z odległej przeszłości , taki był mental i instynkt. Chłop wiedział że dobrze jest mieć swoje jedzenie, tak na wszelki wypadek.

Chłop a potem już chłopo- robotnik często dopłacał do tego biznesu ale trwał przy nim. Wieś praktycznie żywiła się sama i oczywiście żywiła miasto. Pamiętam te szachownice pól, na których rosły różne uprawy: zboża , kukurydza, koniczyna , ziemniaki, buraki…..

Potem nadeszło nowe , najpierw poznikały konie, potem rolnicy, obory i stodoły poprzerabiano na garaże z piwnic poznikały zapasy żywności. Pojawili się listonosze z emeryturami, banki z kartami kredytowymi, markety, galerie .

Chłopo- robotnicy obrośli w tłuszcz ,zaczęli uprawiać shopping w Biedronkach, nordic walking, a chłopki zamiast opalać się przy grabieniu siana, teraz chodzą do solarium i furami na shopping jadą.

Młode harnasie wyjechały do Norwegii, Szwecji, Szkocji i innych Arabów i podobno ich tam bardzo cenią. Trudno się dziwić też bym sie cieszył jak by na moim ranczu pracowali za drobne, parobki z Polski. Pracowite to, a zachłanne na pieniądz, że nie masz lepszego parobka w całej chujni europejskiej. Jak się taki parobek zaprze to i dom na kredyt kupi na wyspach , tolerują go bo schodzi z drogi , nie ma zdania i jest miły jak teddy bear i zna mowę panów swoich , ale nigdy go nie będą szanować bo jak można szanować niewolnika ..

Ale miało być o wsi, otóż polska wieś obecnie jest pozbawiona żywności, gdyż żywności nie produkuje więc nie ma . Gdyby nastąpiły okoliczności kryzysowe, to zabawa by się skończyła. Miasto i wieś zostałyby bez jedzenia, a co to znaczy nie trzeba nikomu mądremu mówić. Uważam taką sytuację za ekstremalnie niebezpieczną dla całego narodu polskiego i państwa polskiego. Można z nami wszystko zrobić, gdyż bez dostępu do żywności może wyginąć nawet cała populacja.

KOMENTARZE

 • Autor, witaj;
  Czarna wizja, ;-(

  Pozdrawiam
 • @roux 20:03:22
  To nie wizja to fakty.
  Jak masz rodzinę na wsi to zrób sobie zapasy żywności dla siebie i dla tej rodziny.
  Tanie są konserwy, z tymi konserwantami różnymi, ludzie to teraz jedzą i żyją ponad 90 lat tak ich konserwuje. Już mózg out a ciało zakonserwowane.

  Na wypadek gdybyś się chciał do nich ewakuować, byłbyś milej widziany.
  A jak mieszkasz na wsi to uprawiaj coś , myślę o uprawach nie sporcie.
  Taki ogródek z warzywami to relax i jedzenie.

  pozdrawiam
 • Taka jest prawda
  Daję 5*
 • @PiotrZW 20:17:31
  thx

  pozdr
 • Niestety muszę przyznać Ci rację, no może oprócz tego tłuszczu, w który obrośli chłopi na wsi!
  Staram się jedzenie kupować na wsi ,co się da. Jajka przede wszystkim, czasem kiełbaskę, pasztetową czy szynkę /głownie przed świętami.Jesienią jarzyny, ziemniaki, owoce.
  Południe Polski, kiedyś można było wleźć do pierwszej lepszej chałupy i poprosić o jajka.Jak nie mieli na tyle bo zjedli sami, a mając 20 kur i parę gęb do wyżywienia w domu, to czasem brakło jajek, to buch do sąsiada i dokupywało się resztę. Teraz jajka zamawiam miesiąc wcześniej, bo gospodyni musi pojechać i wziąć od ciotki i Mamy ze dwie wsie dalej. Bo tylko w 2 domach na całej wsi są kury!!! I ze 3 krowy.Trochę opustoszałych całkiem domów, starsi poumierali, młodsi w mieście!!Wieś polska umiera!Nie ma kombajnów na polach, pasących się krów, gdakających kur i kaczek.Z wyrżniętego , wykarczowanego pod drogi i "ałtostrady" lasu podchodzą prawie pod domy dziki, lisy bo zniszczono im żerowiska i biorą resztki kur.Czego wcześniej nie było!Mojej gospodyni całe warzywa 3 rok pod rząd wpierniczają ogromniaste ślimaki, z którymi walczy jak może, żeby chociaż parę słoików ogórków na zimę zrobić dla Rodziny.
  Jak wejdzie zapowiadana ustawa o książce wejść i wyjść do obory i badaniach okresowych świń i kur oraz zezwoleniach na ubój od pana , wójta i plebana...to adios nie tylko pomidory, ale kiełbaska wiejska ...polska, najlepsza na świecie, pasztetowa czy szynka.
  Nie wiem co z kurami będzie, czy świadectwa moralności od koguta też będą wymagane i zakaz wejść do kurnika bez jego zezwolenia.
  Wtedy tylko Trybeus może nas uratować!!
 • @trojanka 20:44:37
  Dziękuję, Ty nasza Słowiańska duszo !
  My Słowianie rozpoznajemy się w każdej formie przekazu.

  pozdrawiam i szczęścia życzę.
 • @Zorion 21:02:06
  I wzajemnie :)))
  Żeby Cię nostalgia dopadła , masz film z dawnej polskie wiochy!!I to siano latem!!!!
  https://youtu.be/k-VEpLcGaIY


  https://youtu.be/7UpUcTvqUFY

  I polska wieś na Syberii-Wierszyna.
  https://youtu.be/Jvp5XVDDvoM
 • @trojanka 21:28:49
  Bardzo dziękuje , to cenny materiał .
 • @Zorion 21:33:06
  Demontaż wsi idzie pełną parą . Ave. http://wolnosc24.pl/2017/03/11/koniec-swiata-polacy-kupuja-gnoj-od-holendrow-tak-nas-unia-wyregulowala-ze-nawet-obornika-w-polsce-brakuje/
 • @Repsol 21:52:53
  It's time we woke up.

  greetings from Beskid Mały
 • @Zorion 21:57:17
  Żeby tylko nie było za póżno . Ave .
 • Czarnowidztwo i defetyzm...
  U nas na wiosce dobrze latoś obrodziło. Ozimina, gryka i jęczmień obficie się udały, tak samo siano. Nikt nam nawet poligonu kosić nie chciał, a normalnie biją się miejscowi o ten przywilej, zawsze to wszak kilkadziesiąt rolbali sianka za friko.

  Bimberek to juź teraz kaźdy tutaj pędzi, śliwy węgierki teź bowiem obficie wysypały, nawet niemieckiego taniego cukru nie trza sypać. Baby piwo warzyć zaczynają, starą tutejszą tradycję wskrzeszają, dobrze potem piwo i podpiwek dla niemca sprzedają (ale lepiej nie kupować, bo niemcy zawsze nacharkane mają).

  Paradoksalnie, im bardziej Chujnia Jewropejska gniecie wieś, im bardziej nieludzkie i absurdalne przepisy płodzi i im większe trucizny do żarcia sklepowego dosypywać każe, tym bardziej nasz wieśniak samowystarczalny się robi.

  Kiedyś, na ten przykład, mało kto kłusował. Nie opłaciło się rańcem po lasach biegać, wnyka stawiać, potem oprawiać, mięsa marynować, saletrą peklowwać, roboty przy tym na pôł dnia. A na dzień dzisiejszy to nawet łebki z zerówki rybki na akumulator odławiają, potem na jałowcu wędzą albo zupkę rybną sobie po lekcjach gotują.

  Penalizacja kartofla tradycyjnego doprowadziła do tego, że baby po zagrodach sadzą dobre, sprawdzone gatunki pyry i maskują poletka lepiej, niź my nasze zioła (które to zioło teź dobrze obrodziło w tem roku).

  Prastare obyczaje znów na wioski nasze wracają, instynkta dawno zapomniane w ludności się budzą. A wszystko przez reżimową politykę ucisku eurokołchoźników z Brukseli. Gdy już wreszcie wojna utęskniona nadejdzie, to nasi będą gotowi, posiadają albowiem technikę, siłę woli, wiedzę i fantazję.
 • @Pan podporucznik 22:11:25
  To jest to! Dobrze ze Polacy granicy pilnuja.

  Pozdr. Dla Pana i kompanii.
 • Bo chiba ten nasz polski zaścianek, nie dorósł jeszcze do nowoczesności w domu i zagrodzie!
  Trzeba się uczyć od nowocześniejszych, cywilizowanych!!Chociaż nie powiem, postęp w doganianiu matuszki Jewropy jest!!!
  Nasz Biedroniu został prezydentem w Słupsku, marsze się odbywają,strony i gazetki dla panów złaknionych nowości z ogrodu rozkoszy działają / chyba.......nie sprawdzam, ale o zamknięciu nie słychać/ itd.
  Tak że Jednak ta Europa coś w sobie ma pociągającego i tajemniczego,,, co tam gryka i świerzop, szczaw jeszcze rośnie na nasypach!!
  https://youtu.be/-GrFpCjBAj4
 • Słuszne spostrzeżenia.
  Cel "władców planety" jest taki, żeby żaden kraj samodzielnie nie mógł funkcjonować. Żywność jest podstawą. Na wsi ludzi można porównać do kur z wolnego wybiegu, w mieście mamy chów klatkowy. Jednak wolny wybieg dla tych psychopatów, to zbyt wiele wolności. Wkrótce za zabicie świni w gospodarstwie będzie grozić do 3 lat więzienia i utrata gospodarstwa, plus zakaz wykonywania zawodu rolnika. Te patafiany popatrzyły w lusterko, i w świni zobaczyli swój "nieskalany" pierwowzór. Co im ktoś przodków będzie mordował bezkarnie. https://youtu.be/exZCGiRxy7Q
 • @rysio 22:35:35
  " władcy planety" się śpieszą , gdyż mają bardzo mało czasu.
  Nie tego czasu z zegarków, ale czasu czasu.
  Ambrozja przestanie działać.

  pozdrawiam serdecznie
 • @Zorion 22:43:37
  Nie tylko czas im się zwija, ale i przestrzeń...
 • @rysio 23:14:09
  P.S.
  https://youtu.be/U6svlPx7zfY
 • Dlaczego Polska nazywana była spichlerzem Europy"
  Coś poważnego się dzieje skoro zmieniają definicję.
  https://zadane.pl/zadanie/3086095
  moderator Moderator Tester
  2017-03-12T18:53:25+01:00
  Odpowiedzi do tego pytania zawierały niepoprawne wyjaśnienia i zostały usunięte. Jest przygotowywana nowa odpowiedź i wkrótce ta informacja zostanie zastąpiona poprawnym rozwiązaniem!
  Komentarze Zgłoś nadużycie!
  Spichlerze przerobione na hotele i zajazdy
  http://m.neon24.pl/c461842ea4d71c01d0ca730d88b32b46,14,0.jpg
  Przy dekoracji zamiast demokracji będzie problem.
 • ..ja to widzę inaczej
  pod Poznaniem po Bauerach dostali ziemię repatrianci z Ukrainy..
  orali i siali w dwóch pokoleniach, a teraz sprzedają ziemię za miliony developerom. Z tego powodu jestem przeciwnikiem własności ziemi polskiej.
  Powinna być dzierżawa celowa, nie chcesz ziemi uprawiać to ją tracisz, proste.

  U nas mówi się Bamber, ale entymologia tego słowa nie pasuje, wolę "wsiur"

  Wiec na współczesnych wsiiurów w powiecie poznańskim nie ma co liczyć, niestety..

  Mamy XXIw. i w razie armagedonu jedzenie jest w Biedronce.. niczym w MadMax wygrywa silniejszy..

  Kondycja, siła i broń.. to zapewni przetrwanie.. no i zorganizowanie kilku mi podobnych, a głodny nie będę..

  Natura jest bezwzględna, wygrywa silniejszy, nie ma nic do tego moralność chrześcijańska czy słowiańska.. przetrwa najsilniejszy.. życie..
 • *5
  ..ja to reaktywuję stare żarna kamienne...śmieją się ze mnie...ale lepiej mieć...zboże dłużej posiedzi, smaczną kluskę szarą, razową można skonsumować...krzepa jest, zdrowe na jelita...popić śliwowicą:))...nic nas nie ruszy:))pozdr
 • @trojanka 20:44:37
  jaja to podstawa:))pozdr

  http://jajco.pl/pic/1311335742-HFm13P.jpg
 • Szokujące
  Kilka lat temu, po wielu latach odwiedziłam znajomych gospodarzy... Z gospodarstwa, jakie znałam i pamiętałam, zasobnego, zapracowanego i tętniącego życiem, w którym było dosłownie wszystko, został kot, pies i parę kur karmionych zakupioną paszą. Usłyszałam, że "nic się nie opłaca"... Teraz natomiast, dzięki nowym przepisom dobrej zmiany, nie tylko, że nic nie będzie się opłacało, ale tym, którzy mimo to, chcieliby produkować jakąś żywność, choćby na własny użytek - nie będzie wolno jej produkować.

  Zadziwiająca jest bierność społeczeństwa, przejawiająca się małym, praktycznie żadnym, zainteresowaniem tą tematyką... dopóki półki w supermarkecie są pełne. Co może się zmienić w każdej chwili, kiedy w razie jakiegoś kryzysu towary po prostu nie dojadą z krajów dalekich i bardzo dalekich, skądkolwiek są sprowadzane.

  Podejrzewam, że do Polski produkty nie są sprowadzane z aż tak daleka, jak do Kanady czy USA, przynajmniej ich część - jak np. głupi czosnek z Hiszpanii ( pół biedy) lub Chin (trucizna) do Kanady, a kanadyjskiego czosnku nie uświadczysz, niemniej jednak nie są to produkty z niedalekiej wsi, do której można by choćby i pieszo dojść, a więc jakikolwiek kryzys, co nie daj Boże - natychmiast wywołuje powszechny głód, rozboje i morderstwa. Wystarczą trzy miesiące, a może i mniej i ludzie się sami nawzajem pomordują, nawet i bez wojny.

  Dziwię się Polakom, którzy niegdyś solidaryzowali się ze strajkującymi z powodu podwyżek cen kiełbasy, a teraz nie reagują na działania rządu, które mają na celu uniemożliwienie produkcji jakiejkolwiek żywności. Jeśli wieś umrze, umrze i miasto. Titanic tonie, ale orkiestra gra, do samego końca.
 • Cel :Utrącić polskie rolnictwo, minimalizować samowystarczalność Polaków, sprzedawać chłam z GMO z Jerwopy!
  http://swiatrolnika.info/swiatrolnika-tv/2794-szmulewicz-ludzie-beda-odchodzic-od-produkcji-mleka-wideo

  Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny, Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka 31 stycznia wystosowały list otwarty,który jest odpowiedzią na politykę sieci handlowych stosowaną wobec polskich dostawców mleka. Chodzi o drastyczne obniżanie cen wyrobów mleczarskich. Pismo skierowano na ręce ministra rolnictwa oraz ministra rozwoju i finansów.


  Autorzy listu podkreślają, że kryzys na europejskimi i światowym rynku poważnie ograniczył produkcję mleka w krajach UE. Skutki będą zauważalne przez najbliższe lata. Organizacje mleczarskie nawołują, by sieci podjęły w tej sprawie dialog i współpracę.


  Obniżka cen powoduje także obniżkę zakupu surowca. Odbije się to mocno na producentach. Mamy krótki okres wzrostu cen i sytuacja na rynku mleka się uspokoiła znacznie. Sieci chcą zmniejszać ceny, zwłaszcza masła. Uważam, że jest to zła decyzja. (...) Może to powodować perturbacje na rynku mleka, jeśli chodzi skup. Przez dwa lata mieliśmy ogromny kryzys i jeśli on wróci, wiele gospodarstw będzie miało ogromne problemy finansowe – mówi o stosowanej przez sieci handlowe polityce wobec dostawców mleka prezes Krajowej rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.  Według prezesa KRIR omawiane działania sieci handlowych mogą doprowadzić do tego, że za kilka lat będzie brakowało surowca, ceny będą wysokie, a Polska zmuszona zostanie do importowania produktów mleczarskich.
 • Cukier też przejęty:
  http://swiatrolnika.info/uprawy/2767-niemiecki-koncern-wykonczy-polskich-plantatorow-burakow-cukrowych

  Niemiecki koncern wykończy polskich plantatorów buraków cukrowych?

  Cerkiew, Ropczyce, Strzelin, Strzyżów i Świdnica – te cukrownie należą do niemieckiej firmy. Südzucker zaproponował im nowe umowy, które w porównaniu z zakończoną niedawno kampanią cukrowniczą są bardzo niekorzystne. Brak w nich przede wszystkim propozycji ze strony Niemiec dotyczącej gwarantowanej ceny skupu buraków. Rolnicy nie mają pojęcia, na jaką minimalną kwotę mogą liczyć.  Niemiecki koncern chce wykorzystywać polskich rolników, ponieważ jeszcze koszty produkcji cukru w Polsce są tańsze, niż w Niemczech. Będą oni chcieli wykorzystywać tę sytuację. Myślę, że później ta sytuacja się wyrówna i będą wychodzić z Polski, tj. będą wykupowali polskie cukrownie, ażeby następnie je wykończyć. Natomiast powstał Polski Cukier i udowodnił, że polski podmiot na rynku może przynosić zyski. Stąd ten efekt. Należy spodziewać się takich działań ze strony Niemiec, ale jest to niekorzystne dla polskich plantatorów – zauważa przewodniczący NSZZ "Solidarność" Krajowej Spółki Cukrowej Stanisław Lubaś, dla którego opisywana sytuacja nie jest zaskoczeniem.
  Polski rząd nie dysponuje także odpowiednimi instrumentami prawnymi, które umożliwiłyby zmianę warunków umowy przez Südzucker.

  ---------------------------------------------------------------------------------
  Rolnicy nie mogą liczyć na wsparcie administracji państwowej lub instytucji unijnych. Polski rząd nie dysponuje także odpowiednimi instrumentami prawnymi, które umożliwiłyby zmianę warunków umowy przez Südzucker.

  Więcej: http://www.radiomaryja.pl/informacje/plantatorzy-burakow-zagrozeni-likwidacja-upraw
 • Nowak: Polski rolnik produkuje, inni zarabiają
  http://jagiellonski24.pl/2016/12/05/nowak-polski-rolnik-produkuje-inni-zarabiaja/


  - Leszek Balcerowicz doprowadził do tego, że w latach 1991-1992 nie opłacało się w Polsce produkować żywności

  - Każde cywilizowane państwo świata wspiera własne rolnictwo

  - 80-90% rynku spożywczego w Polsce jest kontrolowane przez kapitał zachodni

  - Dzisiaj rolnictwo stanowi główne źródło zarobku tylko dla 18% mieszkańców polskiej wsi

  - Nowa wiejska tożsamość organizuje się wokół konkretnych historycznych osób czy bohaterów pochodzących z danej wsi, wokół bitwy, zabytków, czy pomników przyrody

  - Od 2002 roku liczba mieszkańców wsi rośnie kosztem populacji miejskiej.

  cd na stronie
 • @wk..ny 09:44:05
  //pod Poznaniem po Bauerach dostali ziemię repatrianci z Ukrainy..
  orali i siali w dwóch pokoleniach, a teraz sprzedają ziemię za miliony developerom. Z tego powodu jestem przeciwnikiem własności ziemi polskiej.//

  Wiesz u nas jest inaczej, gdyż jesteśmy częścią naszej ziemi od początku rodów naszych.
  Ale.. nasze wiejskie, łase na pieniądz wiejskie lemingi, kur...wy, wychowane bez szacunku dla przodków swoich tez by chętnie wyprzedały ziemie przodków swoich, niemcom albo jakimś innym arabom. Taki mental jakie chowanie, chciwość i strach to paliwo.
  A co sie tyczy rozumu,to rzeczywiście zapasy trzeba mieć i broń .

  pozdr.
 • @trybeus 10:27:38
  Dobrze i długo przechowuje się makaron, ryż, groch, fasola i nawet mąka.
  Konserwy są najlepsze gdyż można je używać nawet po 20 latach.
  Poza tym konserwy zawierają konserwanty konserwujące mięso, co pomaga na utrzymanie ciała w długowieczności.
  Powiedziałem to kiedyś mojemu doktorowi, ten akurat ma 80 lat i jest bardziej ogarnięty niż ci młodzi. Oczywiście na początku wyraził zdziwienie, ale potem wrzucił to głębiej do mózgu i powiedział że to warto by było sprawdzić, gdyż niczego nie można być pewnym. Oczywiście moja hipoteza jest oparta na gruntownych obserwacjach środowiska. Z obserwacji tych wynika że ludziska coraz częściej skaczą ponad 90 lat, a co jedzą ?
  A no konserwanty w ilościach nie małych.
  Ten pomysł z mieleniem zboża tez dobry, zboże można bardzo długo przechowywać w suchym pomieszczeniu np na strychu .
  Ale kończę , bo mnie niesie.

  pozdr;)
 • @Lotna 11:57:55
  Dzięki za odwiedzenie mojego bloga, to dla mnie zaszczyt.
  Jak zauważyłaś sytuacja jest niepokojąca i powinna być rozważona przez każdego indywidualnie.
  Na pomoc lub działania tzw. " władz" raczej nie mamy co liczyć, gdyż prawdopodobnie nie wiedzą o tym zagrożeniu, lub nie chcą wiedzieć .

  pozdrawiam serdecznie
 • @trojanka 12:26:38
  Te ku..wy szwabskie cierpliwie i systematycznie wpierdal.. ja się do Polski.
  Wrażenie mam jakby już od dawna budowali sobie infrastrukturę na terenie naszego kraju. Oczywiście robią to jak za okupacji, z pomocą konfidentów- zdrajców narodu polskiego.

  pozdr.
 • @Zorion 13:22:10
  Na pomoc lub działania tzw. " władz" raczej nie mamy co liczyć.

  Dopóki rządzący nie uświadomią Polaków, że system dziesiętny poniża ludzi do poziomu wyborów przedmiotów. To niema sensu narzekać i lepiej być potulnym niewolnikiem:)

  Kondycja, siła i broń na nic się zda, gdy całej Polsce jednego dnia wstrzymają dostawy do Biedronki. Same kule w magazynach są ciężkostrawne:)
 • @goodness 13:38:29
  Oczywiście! Całkowita zgoda, w tym systemie tylko szczury wyścigowe mogą być na pudle. Jak Pan mówi, dopóki suweren nie odzyska władzy będziemy się męczyć z wyścigami szczurów.Najgorsze że normalnemu zdrowemu człowiekowi wmawia się że to jest normalne i innej opcji nie ma, gdyż 3 równa się 3.


  pozdr
 • @Zorion 13:51:47
  Normalny zdrowy człowiek nie podcina gałęzi na której siedzi. Tak samo nie pozwala jej podcinać, byle komu.

  Ale syci niewolnicy udają, że nie widzą anomalii.
  Tych głodnych niewolników, tylko matematyka może uratować i prawdziwa waga demokracji zapisana w liczbie parzystej.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dd/Miko%C5%82aj_Rej.PNG/169px-Miko%C5%82aj_Rej.PNG
  Dawno temu Mikołaj Rej w Krótkiej Rozprawie pisał " gdy w kościele, kury wrzeszczą, świnie kwiczą na ołtarzu jajca liczą.
  Pozdrawiam
 • @trojanka 12:37:04
  Potwierdzam niestety,
  - z powodu ABSURDALNYCH (choć nie do końca) przepisów, u sąsiadów (mieszkam na wsi) zlikwidowali hodowlę świnek,
  - teraz ku temu samemu dąży sprawa kur,

  Po zidentyfikowaniu ZDRAJCÓW, którzy sprzedali za "coś" bezpieczeństwo żywieniowe Narodu Polskiego, należało by ich rozstrzelać o świcie. (Na koszt rodziny, jak w Chinach ;p).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031