Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

Ucieczka z Systemu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To nie wojna zniszczy naszą cywilizację.

Na naszych oczach rozgrywa się przepychanka dwóch systemów: Systemu Cywilizacji i Systemu Ziemi. Jak do tej pory System Ziemi jeszcze toleruje System Cywilizacji, pytanie jest : Jak Długo ? Jak długo system naturalny będzie się cofał i kiedy uruchomi naturalne mechanizmy obronne, które mogą kompletnie być nieznane i totalnie zaskoczyć.

Na razie człowiek kształtuje materię i bieg zdarzeń na obraz i podobieństwo swoich wyobrażeń, ale czy w nieskończoność będzie wykorzystywał zasoby Systemu Ziemi? System Cywilizacji oparty jest na trzech filarach, są to: pieniądz, energia i ustawiczny, chorobliwy wręcz pomiar czasu.

System Cywilizacji produkuje sztucznie wykreowane potrzeby cywilizacyjne, charakterystyczne dla tego systemu jest ciągłe niezaspokojenie i jest to rozwiązanie aby ciągle pompować w ten system energię ludzi i energię z Systemu Ziemi. System cywilizacji wymaga ciągłego zaangażowania energii ludzi i energii Systemu Ziemi aby system mógł żyć i się nie rozpadł.

Gdy posadzimy kilka tysięcy drzew i wrócimy po 20 latach to zastaniemy nowy samowystarczalny ekosystem w który nie trzeba nic pompować. Gdy opuścimy miasto to za 20 lat będzie ruina i trzeba będzie dużego nakładu energii do przywrócenia jego funkcjonowania

Odczuwamy często że system nas ogranicza , więzi, straszy, wymusza na nas działania sprzeczne z naturą człowieka , uzależnia i nie daje możliwości bezpiecznego wyjścia z gry. Czy można go opuścić? Na pewno, ale ucieczka nie może być w inny system oparty na trzech wymienionych podstawach, gdyż wtedy i tak zmieni się w to samo z czego uciekliśmy.

Na pewno nie uda się to niewolnikowi systemu , który poza systemem nie przeżyje nawet kilku dni. Po za tym nawet całkowicie samowystarczalny uciekinier z systemu, lub nawet grupa musi liczyć się z tym że będą ścigani przez ten system z całą bezwzględnością, gdyż System Cywilizacyjny jest zazdrosnym systemem. Myślę że mamy szansę powrotu, ale tylko wtedy gdy zostaniemy do tego zmuszeni, na przykład przez totalne zniszczenie systemu cywilizacyjnego. Nie żadna wojna , ale uderzenie z kierunku Systemu Ziemi może być dla nas fatalne ale i ratujące .

Na razie to zwierzęta miałyby dużo mniejszy problem z przejściem , przypomniała mi się słynna ucieczka dwóch świń z systemu.

8 stycznia 1998 roku w miasteczku Malmesbury w Wielkiej Brytanii, z rzeźni uciekły dwie 5-miesięczne świnki rasy tamworth - knur i locha. Później ukrywały się w pobliskim lesie. Locha została pochwycona 15 stycznia a knur następnego dnia. Wydarzenie, od samego początku było opisywane w mediach. Media ochrzciły świnki imionami Butch (lochę) i Sundance (knur) - od imion bohaterów westernu Butch Cassidy i Sundance Kid. Cała Anglia, a także ludzie z innych krajów żyli tą historią. Właściciel - Arnoldo Dijulio, zamierzał jednak zarobić na zwierzętach (pomimo zuchwałej ucieczki), oddając je w ręce rzeźników - zostały wycenione na 40 - 50 funtów za każdą. Jednak z pomocą "uciekinierom" przyszły media i miłośnicy zwierząt i ostatecznie Daily Mail (dziennik) kupił od właściciela bohaterską parę świń. Świnki żyją teraz w Rare Breeds Centre koło Ashford w hrabstwie Kent. W roku 2003, telewizja BBC wyprodukowała i wytransmitowała 60-minutowy film o tym wydarzeniu, zatytułowany "The Legend of the Tamworth Two".

Niestety im się  nie udało.

KOMENTARZE

 • /Gdy opuścimy miasto/
  Fukushima, wrzesień 2015, trzy i pół roku po opuszczeniu miasta:

  http://www.podniesinski.pl/portal/wp-content/uploads/POD6870.jpg

  http://www.podniesinski.pl/portal/fukuszima/

  Pozdrawiam
 • zorion
  trzeba sobie odpowiedzieć, co przez to:
  http://www.biblia-internetowa.pl/1Moj/1/28.html
  rozumiemy

  i

  "System Cywilizacji oparty jest na trzech filarach, są to: pieniądz, energia i ustawiczny, chorobliwy wręcz pomiar czasu".

  Myślę jednak, że System C oparty jest na dwóch filarach, a są to chciwość i strach.

  pozdrawiam
  i dziękuję za ciekawy wpis
 • @roux 17:54:53
  "lokalna energetyka jądrowa zapewni raźną przyszłość"

  http://www.podniesinski.pl/portal/wp-content/uploads/POD0710.jpg
 • @roux 17:41:20
  „Energia jądrowa to energia świetlanej przyszłości”

  http://www.podniesinski.pl/portal/wp-content/uploads/POD0643.jpg
 • Witaj...
  ...to samo mi się tłucze od kilku lat po łbie...szarpię się i motam jakby to wyeksponować, próbuję, ale nie bardzo mi się udaje...

  System twierdzi, że poza nim nie ma życia...ale jest...żyjemy w matrixie...można nawiązać do Matrixa, ale kliku moich braci w wierze napomina mnie, że Matrix jako film jest przepełniony gnozą...ja się zgadzam, ale współczesny świat cały jest przepełniony gnozą...naszym zadaniem jest szukać życia poza matrixem...Chrystus daje nam Życie poza matrixem...pozdr...tekst prima sort:)))
 • @trybeus 18:53:37
  Zgodnie z Nowym Testamentem Jezus kilkakrotnie tłumaczył swoim uczniom że tylko wyrzeczenie się świata ( systemu) otworzy im drogę do życia wiecznego.Jak trudno porzucić system przekonał się młodzieniec z przypowieści o uchu igielnym i wielbłądzie. Dla niewolnika systemu jest to niemożliwe, ale też powiedziane jest, że co nie możliwe dla człowieka jest możliwe dla Boga. My chrześcijanie dostaliśmy szansę wyjścia, reszta zależy od nas.

  pozdr
 • @Nibiru 18:36:06
  / Należy domniemywać, że ten projekt też po spełnienu swej roli Stwórca zakończy aby przejść do następnego lub wrożyć produkt finalny, czyli oczekiwane w religiach niebo./

  Też mi się tak wydaje, z tym że dla chrześcijanina to on jest produktem finalnym przygotowywanym na opuszczenie systemu. Jezus powiedział Piłatowi że jego Królestwo nie jest z tego świata.

  pozdr
 • @roux 17:41:20
  No własnie ! System Ziemi leczy rany , jest cierpliwy i ma czas.. dużo czasu.
  System C ma deficyt czasu i wyczuwa się pośpiech w jego działaniu, a to sygnał że koniec jest bliski. Daj Boże żebyśmy znowu stali się częścią Systemu Ziemi bo powariujemy wszyscy.

  pozdrawiam serdecznie
 • @lukucjusz 17:57:02
  //Myślę jednak, że System C oparty jest na dwóch filarach, a są to chciwość i strach.//

  BINGO!! - dobre przemyślenie do przemyśleń.

  pozdrawiam serdecznie
 • @Zorion 19:19:42
  to jedno... system vs. materia (Ziemia), ale teraz pozostaje pytanie o "materię"...Bóg ją stworzył i uznał, że "jest dobra", aby potem stwierdzić, że "ciało na nic się nie zda" (materialne)...dualizm, który uznawany jest za gnozę jednak występuje...jak do tego podejść??? oto jest pytanie

  ciała swoje materialne odrzucimy, na nic się nie zdadzą...pozostanie ziemia (dobra materia)...po co to komu (człowiekowi)...w zasadzie nic w przyrodzie nie ginie, cząsteczki krążą (dobra materia)...ale już nie jako nasze ciała:)), tylko zbiór pierwiastków po recyklingu...i bądź tu mądry:))
 • @trybeus 19:53:14
  Z tego co pisze w Nowym Testamencie, Jezus po zmartwychwstaniu miał ciało fizyczne, moment spotkania z uczniami zamkniętymi w pomieszczeniu.
  Jadł z nimi i pozwolił sie dotykać, czyli miał ciało materialne, ale była to inna materia dająca możliwość przemieszczania si w przestrzeni i czasie. Może ta nasza materia ma takie możliwości po spełnieniu pewnych warunków.
  Może po grzechu pierworodnym materia została ograniczona przez Boga, za to nasz współlokator dysponuje innymi możliwościami w tym materializacją i możliwością przemieszczania się w przestrzeni. Myśle że poważną wskazówką jest mitologia Grecka, tam " bogowie" mieli takie możliwości, jak do tego dodać ambrozję, to uważam że dużo nie wiemy.... Poza tym bogowie nie wymierają jak mamuty....
 • @Nibiru 20:32:48
  Moze masz racje swoje, ja jednak zostane przy swoim gdyz taki jest moj wybor. Bez tego bybym nikim, taka jest moja wiara i to tylko mam .
 • @Zorion 20:42:34
  "taka jest moja wiara i to tylko mam"

  ejże...
  a gdzie nadzieja i miłość?
 • @Nibiru 20:53:45
  Watykan ma wiedzę na temat naszego współlokatora . Bo nie jesteśmy tutaj sami i to nie my ustalamy kierunki, i nie mam tu na myśl żydów, Sorosa ani masonów, to tylko narzędzia.
 • @Nibiru 20:53:45
  Gdyby, technika używała równowagi trójki, to koło byłoby dzisiaj największym płaskim wynalazkiem.
  A tu, człowiek jest przestrzenną jednostką demokracji i płaska równowagą zapisana w konstytucji jest istotnym elementem, który blokuje dalszy rozwój jego życia.

  Tylko czwórwładza wpisana do konstytucji ( czyli prawdziwa domena demokracji ) jest potrzebna do ratowania ludzkości.
 • @Nibiru 13:59:22
  Powtarzam nie slogan tylko prawdę. 1 Równowagę żywego człowieka nie można równać z równowagą stołka na trzech nogach.
  2 Równowagi między trzema ośrodkami władzy nigdy nie było i nie będzie. Po co głosować?
  3 Zasada demokracji, przewagi jednego głosu prawidłowo występuje, tylko w parzystej sumie głosujących. Nieparzysta suma głosujących tworzy dyktaturę.
  4 System dziesiętny jest potrzebny do liczenia przedmiotów, zwierząt, a tu człowiek i demokracja są dokładniej zbudowani. Dlatego demokracja liczona przedmiotowo nie ma mocy.
  5 Oczywiście, podmioty muszą być podobne, ponieważ w demokracji wybierani są najlepsi z najlepszych. (Profesor - Profesor)

  Że, od dawna, brak demokracji jest udowodnione sposobem liczenia ludzi jak przedmioty, lub zwierzęta:)

  Autor trafnie stwierdził:To nie wojna zniszczy naszą cywilizację.

  Dodam system przeznaczony dla przedmiotów, zniszczył demokrację, zniszczy ludzkość.
  Pozdrawiam
 • Senat domaga się śledztwa w sprawie ingerencji Obamy w wybory za granicą
  Grupa senatorów republikanów skierowała pismo do sekretarza państwowego Rexa Tillersona z prośbą przeprowadzenia śledztwa w sprawie prób administracji prezydenta Baracka Obamy ingerowania w wybory w szeregu państw Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej poprzez finansowanie partii politycznych. Inicjatorem listu był senator Michael Lee, którego poparli Jim Inhof, Tom Tillis, Ted Cruise, David Perdue i Bill Cassidy. W dokumencie wskazuje się na to, że podobne próby wpłynięcia na wybory ze środków amerykańskich podatników miały miejsce w Macedonii, Albanii, a także “szeregu państw Afryki i Ameryki Łacińskiej”. Pomoc finansowa „lewocentrycznym grupom” miała miejsce na linii departamentu stanu i Agencji Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) oraz przekazywana była m.in. przez fundację „Otwarte społeczeństwo George’a Sorosa.
  „Takiego rodzaju polityczna faworyzacja naszych (dyplomatycznych) misji na całym świecie jest niedopuszczalna i stanowi zagrożenie dla naszych stosunków dwustronnych” – uważają senatorowie.
  W związku z tym senatorowie proszą „niezwłocznie rozpocząć śledztwo” na temat tego, jak „kontrproduktywnie” wydawano pieniądze amerykańskich podatników, a także zrewidować odpowiednie programy Stanów Zjednoczonych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031