Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
87 postów 1609 komentarzy

Na Komodo Dzień Warana

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warany świętują , plądrują kuchnię i wyżerają resztki ze słoików . "Owners" stłoczeni w garderobie stroją się przed lustrem dla gadów. Warany pożarły listonosza, kamerdyner nadal będzie wpuszczał gady do pałacu .

Komentarze moich znajomych "wykształconych" w polskich uczelniach, a obecnie z premedytacjąi  systematycznie hipnotyzowanych przez obce media , przypomniały mi opowiadanie mojej babci Słowianki:

Babka opowiadali jak jeszcze żyli, ze przed wojną we wsi był chłop co szczury umiał łapać . Takie różne przemyślne pułapki zastawiał , ze chociażby jaki mądry szczur nie był, to zawsze wpadał do klatki. Szczurołap nie zabijał ofiar, ale jak już wyłapał kolonię szkodnika to do wora żywe pakował i zanosił na odludne miejsca, tam za las daleko. A jak szedł z workiem pełnym szczurów, to często się zdarzało że zaczynały go gryźć po plerach. Wtedy się zatrzymywał , brał kij, rozwiązywał worek i grzebał w szczurach. Po takim zabiegu szczury zaczynały się gryźć miedzy sobą, i można je było nieść dalej, już bez ryzyka pogryzienia.

My Polacy mamy wyjście bardzo proste, nie dać się poróżniać i naprowadzać na konflikty wzajemne . Już zawiązano tyle punktów poróżniających Polaków ze tylko jeden jazgot szczekania słychać jak w schronisku dla psów. Katolik z ateistą, sympatyk PiS z Sympatykiem PO , narodowiec z lewakiem , baba z chłopem ,a głupi z mądrym. Nie gryźć się wzajemnie ,bo nas wyniosą tam skąd już nie wrócimy.

Jeszcze wspomnę ( korzystając z okazji) mojego pradziadka ( ojca babci) który , pomimo brak słuchu i nieznajomości pisma , a więc możliwości percepcji nader ograniczonej zawsze uporczywymi gestami nakłaniał miejscowych harnasi do przeganiania Waranów ciupagami i sprzętem gospodarczym .

Jak tego nie zrobimy to będziemy jak ten jak chłop galicyjski, który jeszcze nie tak dawno niejednokrotnie… żywił się koniczyną ,świecił kocim smalcem, zapałkę dzielił na czworo , a zimą dzieci zaszywał we worki z sieczką ( żeby nie zatruwać środowiska dymem z paleniska)

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031