Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
84 posty 1564 komentarze

Polexit- Co dziś Angol dowiedział się o Polsce .

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto co dziś rano Angol przeczytał w swojej „wolnej „ prasie na temat Polski.

Polexit? Polska może nie być już dłużej członkiem EU, woła czołowy eurofil.

Polska może nie pozostać dłużej w Unii Europejskiej , wyjaśnia minister spraw zagranicznych Luksemburga, EU zbliża się do krawędzi.

Jean Asselborn pyta się czy wschodnio europejski kraj pod zarządem Jarosława Kaczyńskiego pozostanie i czy może pozostać w strukturach chwiejącego się bloku brukselskiego .

Kaczyński chce uniknąć głębszej integracji z Brukselą, niemniej jednak oczekuje się od niego pomocy w walce o prawa Polaków w Brytanii po uruchomieniu artykułu 50 Brexitu.

Asselborn powiedział że taka Polska jak ta pod zarządem Jarosława Kaczyńskiego nie mogłaby być członkiem EU na dłuższą metę. Były premier Polski Jarosław Kaczyński również chce „stworzyć prawicowy konserwatywny porządek społeczny oparty na ideach narodowych” – powiedział Asselborn.

Polityk z Luksemburga powiedział że Polska” Przestała respektować Kryteria Kopenhaskie , które ten kraj musiał zaakceptować i przyjąć przed wejściem do EU”

Dodał też: “ Rząd Polski jest coraz bardziej zaangażowany w politykę restrykcyjną wobec prawa .” Przewodniczący Rady Europejskiej , Donald Tusk nie otrzymał poparcia od Kaczyńskiego w rywalizacji o drugą kadencję na ten fotel .

Przyszłość Europejskiego Super państwa została odrzucona wielką wrzawą od chwili pojawienia się idei Brexitu , a oliwy do ognia dolał Orban głośno krytykując politykę imigracyjną przyjętą przez Eurokratów z Belgii.

Asselborn początkowo domagał się zawieszenia Węgier w prawach członka EU, wyjaśniając że środkowo europejski kraj traktuje uchodźców jak “ zwierzęta” i gwałci “ podstawowe wartości stanowiące fundament 28 krajów członkowskich.

Orban był jedynym liderem europejskim, który publicznie wyraził poparcie dla Donalda Trumpa podczas kampanii wyborczej w USA. Trump podobno wysłał osobiste podziekowania za jego gratulacje w dniu inauguracji, zgodnie z tym co podano na oficjalnej stronie rządowej.

 

//www.express.co.uk/news/world/773461/poland-eu-no-longer-Jaroslaw-Kaczynski-jean-asselborn-brussels-viktor-orban-polexit

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31