Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 1395 komentarzy

Polscy imigranci – karta przetargowa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce oświadczył że Wielka Brytania musi przejąć kontrolę nad imigracją po Brexit. Czy EU pomoże imigrantom z Polski ?

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce oświadczył że Brytania musi przejąć kontrolę nad imigracja po Brexicie.

Jonathan Knott powiedział w wywiadzie dla polskiej prasy że Brexit został postanowiony i teraz rząd Theresy May musi go zrealizować.

Dał do zrozumienia że celem opuszczenia Unii Europejskiej nie jest usuwanie imigrantów , a raczej przejęcie ściślejszej kontroli nad ilością imigrantów przybywających do UK. Powiedział “ Mamy problem musimy zamrozić napływ ludzi.”

“ To co niesie ze sobą Brexit to nie jest zakaz wjazdu do Brytanii . Przez wiele lat opieraliśmy się na imigrantach , i wciąż liczymy na to że nadal będziemy dla nich atrakcyjni”

“ Ale nie dla wszystkich, nie dla wszystkich od razu. To musi znaleźć się pod kontrolą”

Dodał że Brexit był dowodem na to że Brytyjczycy chcieli, aby władze przejęły nadzór nad napływem imigrantów z całego świata, a nie żeby ich serdecznie witać.

Kontynuując powiedział że Pani Premier chce zagwarantować każdemu prawo pobytu w UK , i czeka na Radę Europy aby podniosła ten problem i wyszła naprzeciw brytyjskim propozycjom.

Knott stwierdził rzeczowo że: “ Byłoby nie w porządku “ usuwać polskich imigrantów , którzy pomogli w budowaniu kształtu współczesnej Wielkiej Brytanii. Dodał że: “ Fakty są takie , że tego lata musieliśmy sobie radzić ze wzrostem przestępczości związanej z nienawiścią do imigrantów”

Wskazał jednak też, że te incydenty były tylko sporadyczne, ale tylko dzięki czujności brytyjskiej policji . Knott wyjawił plany dotyczące przyszłej inicjatywy ekonomicznej ("Belvedere Forum"), nakierowanej na łączenie Brytanii z Polską.

Powiedział” Wielka Brytania jest drugim eksportowym rynkiem dla Polski i musimy się tego trzymać”

http://www.express.co.uk/news/uk/768590/Britain-Brexit-immigration-control-UK-ambassador-Jonathan-Knott-Poland

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031