Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 1395 komentarzy

Wybory w Holandii -panika lewicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Francuski wiatr nad Holandią- ster prawo na burt!

Geert Wilders (holenderski polityk. Członek (holenderskiej Izby Reprezentantów od 2006 roku z Partii Wolności (PVV), której jest założycielem i przywódcą). Odpiera atak po tym jak premier Holandii mówi że członkowie parlamentu nie będą z nim współpracować gdyby wygrał wybory.

Geert Wilders ostrzegł przeciwników aby nie „spychali wyborców na bok” przez odmawianie współpracy z partią populistyczną po tegorocznych wyborach w Holandii.

Skrajnie prawicowy, anty-imigracyjny polityk zyskuje gwałtownie w sondażach, lecz grupa sprawująca władzę w Holandii wspólnie zobowiązała się nie popierać jego partii, nawet jeżeli zdobędzie ona więcej miejsc w parlamencie niż każda inna partia.

Jego Partia dla Wolności (PVV) ma szansę na zdobycie 30 miejsc w 150 miejscowej Izbie Reprezentantów , będzie zatem potrzebować poparcia innych partii do sformowania rządu. Jednak przeciwnicy obiecali że nie poprą Wildersa i utworzyli w tym celu pięciopartyjną koalicję partii lewicowych.

Wilders powiedział że ta zmowa  będzie policzkiem wymierzonym wyborcom w marcowych wyborach, nazwał to posunięcie antydemokratycznym. Odrzucił on również prawdopodobieństwo pojawienia się takiego lekceważenia po wyborach , w szczególności gdy PVV zwiększy ilość miejsc z obecnych 12 do 30 lub więcej.

W wywiadzie telewizyjnym powiedział wczoraj” Oni będą musieli nas poprzeć. Nie można zepchnąć dwu i pół miliona ludzi na pobocze po demokratycznych wyborach, to byłoby bardzo nierozważne.”

Powiedział że koalicja lewicy może spowodować wybuch niezadowolenia ze strony wyborców.

Na Twitterze premier Mark Rutte z partii Wolność i Demokracja przesłał nagranie video w którym kategorycznie wyklucza współpracę z Wildersem. Była to pierwsza od 5 lat wiadomość, która pojawiła się na jego koncie – jest to wskazanie że rośnie zainteresowanie elit szansami Wildera w wiosennych wyborach.

Wilders szybko odpowiedział na Twitterze “ To wyborcy, są odpowiedzialni za kraj Mark, na 100% nikt inny.

Partia Wildersa prowadzi w większości sondaży przedwyborczych, partia VVD Ruttesa jest na drugim miejscu Ale VVD I inne holenderskie partie oświadczyły że nie wejdą w koalicję z Wilderem gdyż partia ta wzywa do zamykania meczetów , zakazu Koranu oraz w programie ma opuszczenie EU.

http://www.express.co.uk/news/world/766400/geert-wilders-dutch-elections-2017-party-for-freedom-pvv-Mark-Rutte

KOMENTARZE

 • @
  Cyt://Geert Wilders (holenderski polityk. Członek (holenderskiej Izby Reprezentantów od 2006 roku z Partii Wolności (PVV), której jest założycielem i przywódcą)//

  Zapomniałeś dodać, że to zagorzały filosemita, który Koran porównuje do Mein Kampf a Mahometa nazywa diabłem. Co zrozumiałe żydzi masowo na niego nie głosują, pewnie z ww powodów:).
 • @Arjanek 19:01:16
  Hm.. to by tłumaczyło też inne kwestie.

  pozdr
 • @Arjanek 19:01:16
  Na bezrybiu i rak ryba. Naród holenderski jest tak zdegenerowany, że nic lepszego od partii Wildersa nie jest w stanie wytworzyć i wynieść do władzy. Najważniejsze, żeby PVV przyczyniła się do rozsadzenia UE.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031