Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
121 postów 1739 komentarzy

Dzwony Pogrzebowe w Europie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Załamanie Euro : Wyjście Włoch ze strefy euro to będzie gwóźdź do trumny EU, ostrzega znany ekonomista Yanis Varoufakis.

Yanis Varoufakis (grecki ekonomista, minister finansów od 27 stycznia do 6 lipca 2015 roku.) powiedział że szerzy się “epidemia „ wśród krajów używających wspólnej waluty, następne w kolejce do zarażenia są Włochy łapiące wirusa Brukselskiej choroby ekonomicznej.

Stwierdził również że, Brexit w wielkim stopniu przyczyni się do rozbicia bloku .

Powiedział “ Na drodze którą podążamy nie widzę Włoch pozostających w strefie euro dłuższy czas.”

“Gdy pozwolimy rozszerzać się epidemii z miejsc takich jak Grecja do Hiszpanii, Irlandii wtedy dotrze ona też miejsc takich jak Włochy.”

55 letni Yanis Varoufakis, który był ministrem finansów w Grecji podczas kryzysu zadłużeniowego, oskarża ostro EU o próby zniszczenia własnych krajów.

Powiedział “ Interesowało ich tylko obalenie naszego rządu. Dlaczego? Tylko dlatego że chcieli użyć tego obalenia rządu, Grecką Wiosnę, Ateńską Wiosnę jako moralizującą bajkę do przerażania , do wywołania strachu u Hiszpanów , Irlandczyków, Włochów a w końcu francuskich wyborców przed ideami że mogą oni sami wybrać rząd , który zakwestionuje siłę Trojki ( Trojka zespół złożony z Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego odpowiedzialny za organizację pomocy finansowej dla państw strefy euro dotkniętych kryzysem zadłużenia.) „

Varoufakis zwrócił uwagę na Brytanię, gdzie trwający rozwód z Unią może być dowodem na dzwony pogrzebowe dzwoniące w EU. “ Unia Europejska nie jest klubem , jest czymś większym i znajduje się z zaawansowanym stanie dezintegracji.

Wszystko wskazuje na to że Brexit przyśpieszy proces rozkładu ” Wypowiedział się również na temat lidera Labour Party Jeremy Corbyna Powiedział że” Szansa że on zostanie premierem w bliższym czasie jest znikoma ” „A to głównie z powodu głębokich podziałów w Labour Party

„ http://www.express.co.uk/news/world/765315/italy-quit-eurozone-euro-european-union-yanis-varoufakis-greece-brexit

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Stwierdził również że, Brexit w wielkim stopniu przyczyni się do rozbicia bloku ."

  Chyba zza oceanu tym brexitem sterowali. UE nie chciała cisnąć na Rosję, to mają jedną gospodarkę mniej. Bo UK raczej była koniem trojańskim USA w UE. Takie osłabienie konkurencji w dominacji nad światem też jest cenne.

  A że Makrela poniekąd była odpowiedzialna to i strefa Euro może się skurczyć...

  5*
 • @Jasiek 20:59:46
  No przecież!

  pozdrawiam
 • @Jasiek 20:59:46
  Yanis Varoufakis to jeden z najlepszych ekonomistów w Europie . Warto wiedzieć co w trawie piszczy .Dla Autora 5* .
 • @Repsol 21:07:14
  Thx - to tylko instynkt

  pozdrawiam
 • Jasiek ma po części rację
  .
  @Jasiek 20:59:46

  istotnie

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  z tym, że USARel jest zaledwie funkcjonariuszem

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#MWF

  tych sił, zresztą najpotężniejszych sił politycznych.

  Wielu, raczej większość stara się nie dotrzegać, że UE znajduje się w stanie wojny, na dotatek w oblężeniu. Co gorsza, siły wroga tu stacjonują

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#CzegoPolacy

  także w Polsce, także w Warszawie

  - https://www.premier.gov.pl/ludzie.html

  Myślę, że linki dostarczyły wystarczających argumentów.
 • @Laznik 10:44:58
  Dzięki- cenny materiał

  miłego weekendu
 • W międzyczasie jest wiadomo
  .
  @Laznik 10:44:58

  Goldman Sachs wprowadził Grecję do strefy euro fałszując bilanse, w ten sposób stała się Grecja przyczółkiem do do ataku na resztę UE przez MWF i splądrowanie jej. Co obecnie realizuje konsekwentnie były bankier Goldmana Sachsa Draghi wykupując, którego zdobywcy UE umieścili w EBC. Dopiero co czytałem, że zaangażowanie n.p. RFN w masowe zakupywanie przez pana Dragi obligacje zbankrutowanych państw strefy euro przekroczyło 700 miliardów euro, co podwyższyło zadłużenie RFN o 1/3.

  Jak pamiętamy, pan Tusk, ciekawe jakim prawem, oddał do dyspozycji pana Draghiego 300 miliardów złotych na wykup w/w obligacji, aczkolwiek Polska ma swą własną walutę, która z euro nie ma nic wspólnego. Za to skandaliczne posunięcie, naszym zdaniem pospolite złodziejstwo i sabotaż interesów Polski, został Tuskowi nagrodzony dobrze płatnym stanowiskiem w Brukseli. A więc Polaku, Ty w swym zdurnieniu subwencjonowałeś mu to stanowisko 300 miliardami, z których na Ciebie przypada prawie 10 tys. Złotych. Znamiennym jest, że ówczesna tzw. patriotyczna opozycja nie złożyła ani jednego protestu wobec tego bezczelnego rabunku mieszkańców Polski.

  Jak wiemy, ta patriotyczna opozycja ponoć wygrała wybory i rzekomo reprezentuje wszystkich Polaków

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  jak też przesiedlonych do nas banderowców z Ukrainy.

  Przypominam czym jest demokracja

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  Chyba nie zdziwi to czytelnika, jeśli wyznam, że bierze mnie obrzydzenie, gdy słyszę to określenie, oznaczające ogłupianie mas w celu ich obrabowania.
 • Zmierzch UE i powrót Rosji
  UE rzeczywiście znajduje się z zaawansowanym stanie dezintegracji i nie jestem tym zaskoczony. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa. Pierwsze w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza rozpad nie tylko UE, lecz także NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie mają powrócić do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały. Obecnie na naszych oczach Bóg realizuje kolejny szczegół przedstawionego w starożytności planu.
 • @Ewiak Ryszard 15:19:59
  Bardzo dobry trop.
  Jeszcze był sen tego Nebuka...ra, czy jakoś tam,co to Daniel mu powiedział co mu się śniło.
  To ostatnie królestwo to stopy z żelaza zmieszane z gliną.
  Potem coś walnie w Ziemię bez udziału człowieka.
  Może to już czas.

  pozdrawiam serdzecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031