Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
78 postów 1395 komentarzy

Świnia człowiek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla kogo serce świni człowieka ?

W mrożącym krew w żyłach eksperymencie rodem z filmów science fiction, naukowcy stworzyli ludzko- świńskie embriony – po kilku tygodniach wzrostu zniszczyli (uśmiercili) je.

Stworzenia posiadały ludzkie komórki macierzyste rozwijające się w świńskich embrionach, stanowiąc niewielką tylko część embrionów.

Naukowcy mają nadzieję że taka rekombinacja mogłaby być użyta do hodowli organów na przeszczepy, które nie zostawałyby odrzucane przez organizm pacjenta. Ten kontrowersyjny eksperyment był przeprowadzony w Kaliforni i Hiszpanii, i finansowany ze środków prywatnych .

USA zawiesiło finansowanie z pieniędzy podatników tych wzbudzających negatywne opinie eksperymentów w 2015.

Możliwość hodowli ludzkich organów w embrionach świni wymaga „jeszcze sporo czasu” powiedział Juan Carlos Izpisua Belmonte z Salk Institute in California w magazynie Cell, w artykule opublikowanym w czwartek. Nazwał te działania jako” pierwszym krokiem do celu”“

Takie działania pociągają za sobą niesamowite wyzwania.” “ Gatunki ewolują samodzielnie, dlatego wiele czynników dyktujących programy rozwojowe mogło by się rozejść, co czyni bardzo trudnym łączenie i harmonizowanie komórek z jednego gatunku z rosnącym embrionem z innego gatunku.” Powiedział dla CNN Dr. Jun Wu „ Im większy ewolucyjny dystans między gatunkami tym trudniej jest je połączyć”

Zwierzeta z komórkami z innych gatunków są zwane chimerami. Takie kombinacje z sukcesem były tworzone z myszy i szczurów, ale większe zwierzęta jak świnie potrzebowałyby stworzenia organów o wielkości ludzkich. To mogłoby wspomóc dawców organów do transplantacji.

Co 10 minut pojawia się nowa chora osoba na świecie, która potrzebuje organu do transplantacji, i zgodnie ze statystykami każdego dnia 22 osoby z tej list umierają z powodu braku organu.

Zespół z instytutu Salk pracuje nad stworzeniem organów do przeszczepów serc, wątrób i innych w świniach. Zwierzęta te byłyby tylko miejscem rozwoju i wzrostu organów , a potem byłyby poddane eutanazji przed pobraniem organu.

Ta wizja podnosi wiele etycznych kwestii, takich jak strach o rozwój jakichś cech ludzkich w zwierzętach.

 

http://www.huffingtonpost.com/entry/strange-new-world-

KOMENTARZE

  • @Katana 21:20:31
    Katana, na świecie codziennie jest zabijanych miliony świń, które następnie zostają pokrojone na kawałki, wrzucone do maszyn , przemielone, przyprawione i zjedzone.

    pozdr;)
  • @Katana 21:20:31
    Cierpienie to skutek. Przyczyną jest przydatność. Jak w polityce. Nie ma człowieka, nie ma świni. Co na to świnia?
    3:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031